генетичні алгоритми

Самоорганізація в моделях обчислень нейронних мереж і декларативних програм

Порівнюються дві моделі обчислень – штучні нейронні мережі та декларативні програми, що побудовані на основі логіки предикатів. Пропонуються такі їх узагальнення, за яких процес обчислень зможе приводити до цілеспрямованих змін власної програми. Сформульовано принципи самоорганізації, за якими вказані зміни будуть не хаотичними, а визначеними в результаті пошуку. Для детального вивчення самоорганізації необхідне зближення та взаємне доповнення розглянутих моделей.

Нейронечіткий генетичний алгоритм оптимізації планів відновлювальної терапії

Запропоновано метод оптимізації планів відновлювальної терапії з використанням генетичного алгоритму. Для оцінки альтернатив, сформованих в ході оптимізаційного процесу, використано алгоритм нечіткої логіки з нейромережевою дефазифікацією – T-Controller. Розроблений метод апробовано на вибірках, побудованих на основі реальних планів відновлювальної терапії.

Застосування генетичного алгоритму прямокутного розміщення для гільотинного розкрою

Розглянуто особливості розкрою матеріалу на прямокутні заготовки. Описано розроблений генетичний алгоритм, за допомогою якого можна поліпшити результат гільйотинного розкрою на прямокутні заготовки.

Особливості розроблення веб-систем для еволюційних обчислень

Описано особливості генетичних алгоритмів, а також зроблено огляд програмних реалізації генетичних алгоритмів. На основі цих реалізацій розглянуто особливості розроблення систем для еволюційних обчислень, а також описано особливості реалізації веб-системи.

Використання генетичних алгоритмів для моделювання інформаційних процесів

У статті розглядається поняття  генетичних алгоритмів. Подаються практичні підходи та різно­види генетичних алгоритмів. Проведено дослідження наукових робіт вітчизняних та зарубіжних дослід­ників. Наведено методи та приклади розв’язку задач дейтамайнінгу (data mining) для генетичних алго­ритмів. Наводиться тезаурус основних складових моделей генетичних алгоритмів. Наводиться пара­лель між біологічними системами та системами направленими на вирішення технічних завдань.