гідроксіапатит

Виділення антибактеріального нано-гідроксиапатитного біоматеріалу з кісток буйволів та його характеристика

Методом термічного розкладу з біовідходів (кісток буйвола) виділені наночастинкигідроксиапатиту (HAp). Отриманий білий порошкоподібний матеріал охарактеризований за допомогою інфрачервоної спектроскопії з перетворенням Фур’є (FTIR), дифракції рентгенівських променів (XRD), скануючої електронної мікроскопії (SEM) та енергодисперсійного рентгенівського аналізу (EDX). За допомогою FTIR підтверджено, що термічне оброблення кісткового порошку при температурі 1223 К або вище видаляє органічні частини, що призводить до утворення чистого неорганічного біомінералу.

ВИКОРИСТАННЯ УЛЬТРАЗВУКУ У РЕАКЦІЯХ ОДЕРЖАННЯ КОПОЛІМЕРІВ ПОЛІВІНІЛПІРОЛІДОНУ ТА (НАНО)КОМПОЗИТІВ НА ЇХНІЙ ОСНОВІ

Часто в хімічній промисловості для інтенсифікації технологічних процесів використовують енергію ультразвуку. Однак складність механізму дії ультразвуку робить проблемним створення єдиної загальноприйнятої теорії, яка б могла пояснити його вплив на перебіг хімічних реакцій. Тому у кожному конкретному випадку потрібні широкопланові дослідження впливу ультразвуку як на перебіг хімічної реакції, так і на структуру і властивості синтезованих речовин та матеріалів.

Срібловмісні композити полівінілпіролідону з антибактеріальними властивостями

The polymerization of hydroxylapatite compositions of 2-hydroxyethylmethacrylate with polyvinylpyrrolidone in the presence of silver salts was researched, and it was found that silver salts retard the polymerization velocity. The composites as porous blocks, that containing in their structure silver nanoparticles, were synthesized and their antibacterial and antifunginal properties were confirmed.