кінетика екстрагування

КІНЕТИКА ЕКСТРАГУВАННЯ ЦІЛЬОВИХ КОМПОНЕНТІВ З МІНЕРАЛЬНОЇ СИРОВИНИ В КОЛОННИХ АПАРАТАХ

Запропоновано методики для прогнозування кінетики вилучення цільового компоненту з мінеральної сировини різної дисперсності для прямотечійних та протитечійних колонних екстракторів. Для аналізу роботи різних промислових апаратів, процеси екстрагування яких здійснюються в шарі, можна використовувати методику, засновану на питомій продуктивності. Досліджено кінетичні закономірності вилучення Al2O3 з бокситових спеків, сірки з сірчистих руд, а також використані дані активн протитечійних екстракторів з області гідрометалургійних заводів України.

Масообмін в системі «тверде тіло-рідина»: механізм та кінетика процесу екстрагування

Вивчено механізм та кінетику вилучення цільових компонентів з мінеральної сировини (сульфуру з сірчаної руди тетрахлоретиленом, Al2O3 з бокситових спеків NaOH, міді з руди та малахіту хлорною кислотою), а також з олій (з амаранту, гібриду амаранту та рижію органічними розчинниками). Проведено експериментальні дослідження для підтвердження дифузійного характеру вилучення цільових компонентів з мінеральної сировини. Визначено коефіцієнти дифузії для мінеральних зразків.

ЕКСТРАКЦІЙНЕ ВИЛУЧЕННЯ ОЛІЇ З НАСІННЯ СОНЯШНИКА, МЕХАНІЗМ ТА КІНЕТИКА ПРОЦЕСУ

Наведено результати досліджень вилучення олії з неподрібненого та подрібненого насіння соняшника різних фракцій методом екстрагування. Досліджено механізм екстрагування та кінетику процесу. Показано, що процес вилучення олії з насіння соняшника складний і складається як з внутрішньо-дифузійного так і зовнішньо-дифузійного перенесення олії. Вказано, що процес є аналогічним екстракційному вилученню цільових компонентів з насіння більшості видів рослинної сировини.