модельні системи

Одержання інден-кумаронових смол з легкої фракції кам′яновугільної смоли. 4. Бітум-полімерні суміші за участю інден-кумаронової смоли з епоксидними групами

З використанням легкої фракції кам’яно-вугільної смоли, яка містить у своєму складі 5,75 % мас. кумарину та 44,5 % мас. індену, з додаванням гліцидилметакрилату та стиролу, з використанням як ініціатор монопероксидної похідної діглициділового етеру Бісфенол А (ПО) отримана інде-кумаронова смола з епоксидними групами (CIRЕ). На модельних системах, що складаються з ПО, гліцидилметакрилату, інде ну, або кумарину, або стиролу, або суміші вищеназваних компонентів вивчена можливість формування CIRЕ. CIRЕ вивчена як полімерний додаток до бітум-полімерних сумішей (БПС).

Аналіз особливостей структуроутворення при гідратації тампонажного цементу з добавками цеолітового туфу і метакаоліну

Проведено дослідження процесів структуроутворення тампонажного каменю з використанням рентгено-фазового, електронно-мікроскопічного та дифференціально-термічного аналізів. З використанням модельних систем встановлено вплив активних мінеральних добавок метакаоліну та цеоліту на властивості тампонажного розчину та їх взаємодію з портландцементними мінералами.