наповнювач

Особливості регулювання структури лінійних блок-кополіуретанових композитів підвищеної зносостійкості

Досліджено вплив головних структурних параметрів (молекулярної маси та вмісту жорстких блоків) а також методів наповнення лінійних блок-кополіуретанів та їх композицій на рівень деформаційно-міцнісних, реологічних і триботехнічних характеристик. Запропоновано комплексний підхід до отримання поліуретанових композицій з підвищеною зносостійкістю.

Вогнестійкі композити на основі полімерної матриці

Вивчено термостабільність і пожежно-технічні параметри епоксидних композитів з різними затвердниками, наповнювачами, пластифікаторами та ретардантами. Показано, що вміст мінеральних наповнювачів до 45 % мало впливає на займистість. Формування диму зменшується лінійно з підвищенням ступеня наповнення. Показано, що для отримання низькогорючих матеріалів кисневий індекс повинен перевищувати 31 %. Встановлено, що оптимальна концентрація промислових бромованих вогнетривких речовин становить 8–10% за масою.

Вплив полівінілхлориду та природи наповнювача на властивості поліестерних композитів

Встановлено вплив полімерного модифікатора (полівінілхлориду) та дрібнодисперсного неорганічного наповнювача на пружно-деформаційні та теплофізичні властивості поліестерних матеріалів. Виявлено зміну модуля деформації, модуля пружності, модуля високоеластичності, поверхневої твердості, теплостійкості за Віка і технологічної усадки модифікованих поліестерних композитів, наповнених кальцію карбонатом і алюмінію оксидом.

Вплив конструктивних змін одношнекового екструдера на переробку поліпропіленових композитів

Досліджено вплив конструкційних особливостей одношнекового екструдера, а
саме довжини шнека і кількості канавок незмінного перерізу в зоні живлення
екструдера, та кількості і природи наповнювача на продуктивність екструдера під час
переробки композитів на основі поліпропілену, наповненого скловолокном, тальком,
крейдою. Встановлено, що використання екструдерів, які обладнані зоною живлення з
канавками, впливає на процес екструзії загалом, а також змінювати характеристики

Плівкові гідрогелі на основі кополімерів полівінілпіролідону з регульованими сорбційно-десорбційними характеристиками

Синтезовано гідрогелеві плівкові композити біомедичного призначення на основі кополімерів полівінілпіролідону з 2-гідроксіетилметакрилатом. Встановлено вплив природи, кількості наповнювача та складу композиції на закономірності одержання, структуру та властивості гідрогелів. Синтезовані гідрогелеві композити рекомендовані для використання для систем із контрольованим вивільненням ліків.