пам’ятки культури

Розвиток сакральної архітектури в дерев‘яних храмах Сколівщини (середина XIX–XXI ст.)

Проаналізовано сакральну бойківську архітектуру, що відзначилася ступінчасто-пірамідальним типом бойківської церкви з трьома вежами. У всіх типах дерев’яних церков об’єднавчим модульним елементом був центральний зруб, верх якого завжди робили щонайменше на один ярус вищим від бічних. Серед тридільних храмів найпоширенішими були типи з прямокутною чи восьмигранною навою, гранчастим вівтарем і таким же або прямокутним бабинцем.

Картографування пам'яток історії та культури

Нагальність рішучих і всеосяжних заходів але охорони пам'яток історії та культури вимагає створення нових видів і типів карт. Наукова класифікація таких карт значно полегшить вирішення цих завдань і буде сприяти організації їх створення.

Популяризація пам’яток історії та культури органами місцевого самоврядування із застосуванням сучасних інформаційно-рекламних засобів

Проаналізовано важливість популяризації пам’яток історії та культури з використанням сучасних інформаційних технологій. Запропоновано методи впливу на туристичну привабливість місцевості за допомогою застосування органами місцевого самоврядування інформаційно-рекламних засобів.