Pb(II)

Застосування нанокомпозиту SD/MNP/PEI для сорбції важких металів

Отримано магнітний нанокомпозит на основі тирси, магнітних наночастинок і поліетиленіміну для вилучення іонів Pb(II), Cd(II) і Cu(II) з водного розчину. Адсорбція на нанокомпозиті показала максимальне вилучення 97% для Pb(II). Досліджено адсорбційну ємність у моделі псевдодругого порядку для Pb(II) і отримано значення 1,48 мг/г.

Видалення pb(ii) з водного розчину керамзіту, приготованого із суміші ісфаханського бентоніту та γ-оксиду алюмінію

Досліджено процес видалення свинцю з водних розчинів за допомогою нанокомпозитного абсорбенту бентоніт/$\gamma$-оксид алюмінію. Характеристику нового абсорбентупроведено з використанням рентгенівської дифрактометрії, Фур‘є спектороскопіїта скануючої електронної мікроскопії. Оптимізацію процесу проведено з використанням методології поверхні відгуку (RSM) та центрального композиційногоплану експерименту. Досліджено вплив початкової концентрації Pb(II), дози адсорбенту та композиційного відсотку на ступінь видалення Pb(II) та адсорбційну здатність.

Адсорбція важкого металу на активованому вугіллі, отриманому з агровідходів кокосового листя

Повільним піролізом за 673 К в інертній атмосфері одержано активоване вугілля з кокосового листя. Стехіометричне співвідношення приготовлених зразків становило 1:1 (CL1), 2:1 (CL2) і 3:1 (CL3). Коефіцієнт 3:1 визначено найкращим для подальших досліджень. За методом БЕТ встановлено, що площа поверхні активованого вугілля CL3 1060,57 м2/г є більшою у порівнянні з вугіллям CL1 і CL2. Адсорбційні дослідження проводились за концентрації речовин (2,5–122,8 мг/л) і температури розчину 313–343 К.