штучний інтелект

МОДЕЛЮВАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ ДЛЯ ПРОГНОЗУВАННЯ ДОХОДУ

У статті проаналізовано можливості прогнозування доходів великих корпорацій, таких як Apple, Amazon, GE, IBM і ExxonMobil, використовуючи алгоритми машинного навчання Random Forest та XGBoost, а також Tableau як еталонний інструмент аналітики.

УНІФІКОВАНА СИСТЕМА АУТЕНТИФІКАЦІЇ ТА УПРАВЛІННЯ ЗОБРАЖЕННЯМИ, ЗГЕНЕРОВАНИМИ ШТУЧНИМ ІНТЕЛЕКТОМ

У цій статті представлено розробку системи генерації зображень, яка використовує технології цифрового водяного знака та вбудовування метаданих для визначення того, чи було зображення створене моделлю штучного інтелекту. Система виступає як проміжний сервіс між провайдерами та кінцевими користувачами, забезпечуючи безшовну інтеграцію цих технологій. Зі зростанням обсягу контенту, створеного штучним інтелектом, стає все складніше відрізняти такі зображення від автентичних.

МЕТОДОЛОГІЯ ВПРОВАДЖЕННЯ САМОНАВЧАЛЬНИХ МОДЕЛЕЙ ЗВОРОТНОГО ЗВ'ЯЗКУ В СИСТЕМИ CRM: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ

У статті запропоновано методологію впровадження самонавчальних моделей зворотного зв'язку в системи управління взаємовідносинами з клієнтами (CRM). Досліджено основні проблеми існуючих CRM-систем, пов'язані з недостатньою адаптивністю до змін у поведінці клієнтів та обмеженими можливостями автоматичного аналізу даних. На основі аналізу сучасних підходів машинного навчання розроблено комплексну модель впровадження самонавчальних алгоритмів, що базується на трирівневій архітектурі: збір та обробка даних, аналітична обробка та адаптивна взаємодія.

Вплив штучного інтелекту на культурні права людини

Стаття відображає вплив штучного інтелекту на реалізацію культурних прав людини в умовах цифрової трансформації. Аналізується, як новітні технології впливають на доступ до культурних ресурсів, участь у культурному житті та збереження культурної спадщини. Особлива увага присвячується теоретико-правовим та етичним аспектам використання ШІ у сфері культури. Наголошено, що розвиток технологій ШІ створює як нові можливості, так і виклики доступу до культурних ресурсів, збереження культурної спадщини, забезпечення культурного розмаїття та фундаментальних прав людини у контексті культури.

Comparison of the use of AI services based on general natural language for generating images for fiction

The article describes a method of image generation with Artificial Intelligence services Dall-e, MidJourney and Stable Diffusion using text abstraction retrieved with Artificial Intelligence services ChatGPT, Claude, Copilot, PI, Gemini, that work with natural language.  The implementation of the new approach gives a significant gain in image quality and consistency with analysed text.  The methodology is based on using neural network API services instead of commonly used natural language algorithms to extract keywords or sentences.

Рекомендації з імплементування інструментів штучного інтелекту в управління ТОВ «Трейдукрсервіс» при виході на іноземні ринки

Розглянуто інструменти на основі штучного інтелекту (ШІ) та можливість їх застосування в управлінні діяльністю підприємства при виході на іноземні ринки. Авторами досліджуються інструменти штучного інтелекту та виокремлюється їхня доцільність в управлінні підприємством при виході на іноземні ринки, а також ключові аспекти їх імплементування у практичній діяльності підприємства, зокрема, ТОВ «ТрейдУкрСервіс».

Екзистенціалізм - живий і важливий! Рецензія на: The Routledge Handbook of Contemporary Existentialism. Edited by Kevin Aho, Megan Altman, and Hans Pedersen. London and New York: Routledge, 2024. 489 pp.

Екзистенціалізм вважається «минулим» філософським напрямом і стилем життя, популярність і розквіт якого припадає на 40‒70-ті роки ХХ століття. Також думають, що ніхто не читає праць екзистенціалістів, тому вони припадають пилом на бібліотечних полицях. Рецензований найновіший посібник із сучасного екзистенціалізму заперечує ці дві тези й відкриває нові шляхи екзистенційного мислення у ХХІ столітті. Його розділи вражають новизною предметів екзистенційного осмислення: від методологій і технологій до феномену старіння та неповносправності.

ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМІВ АНТИКРИЗОВОГО УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ: МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ

Досліджено формування механізмів антикризового управління діяльністю підприємств, зокрема розробка сценаріїв розвитку подій та планів дій на випадок їх реалізації, системи раннього попередження, оптимізація витрат, підвищення ефективності виробництва, підготовка персоналу до роботи в кризових ситуаціях. Розглянуто визначення поняття “антикризове управління”, а також виокремлено цілі та основні завдання антикризового управління. Здійснено класифікацію чинників активізації антикризового управління на макро-, мезо- та мікрорівнях.

Штучний інтелект у логістиці: можливості та виклики

Інтеграція штучного інтелекту в логістичну галузь – це сфера, що швидко розвивається і має потенціал докорінно змінити способи транспортування та управління товарами. Штучний інтелект можна використовувати для оптимізації широкого спектру логістичних процесів – від прогнозування попиту і планування маршрутів до управління складом і обслуговування клієнтів. Однак інтеграція штучного інтелекту також викликає низку технічних та етичних проблем, які необхідно вирішити для забезпечення його успішного впровадження.

Вплив штучного інтелекту на права людини та загальні рекомендації для сталого втілення

Актуальність тематики зобумовлена розвитком штучного інтелекту (ШІ), однією з найважливіших технологічних тенденцій сучасності, яка має значний вплив на права людини та різні аспекти її життя. ШІ розвивається надзвичайно швидко. Це створює нові виклики для прав людини, які потребують негайного вирішення. Важливо розуміти, як технології можуть змінювати наше суспільство та які яких заходи заходів необхіпотрібдно вживати для за­хисту прав людини.