штучний інтелект

Рекомендації з імплементування інструментів штучного інтелекту в управління ТОВ «Трейдукрсервіс» при виході на іноземні ринки

Розглянуто інструменти на основі штучного інтелекту (ШІ) та можливість їх застосування в управлінні діяльністю підприємства при виході на іноземні ринки. Авторами досліджуються інструменти штучного інтелекту та виокремлюється їхня доцільність в управлінні підприємством при виході на іноземні ринки, а також ключові аспекти їх імплементування у практичній діяльності підприємства, зокрема, ТОВ «ТрейдУкрСервіс».

Екзистенціалізм - живий і важливий! Рецензія на: The Routledge Handbook of Contemporary Existentialism. Edited by Kevin Aho, Megan Altman, and Hans Pedersen. London and New York: Routledge, 2024. 489 pp.

Екзистенціалізм вважається «минулим» філософським напрямом і стилем життя, популярність і розквіт якого припадає на 40‒70-ті роки ХХ століття. Також думають, що ніхто не читає праць екзистенціалістів, тому вони припадають пилом на бібліотечних полицях. Рецензований найновіший посібник із сучасного екзистенціалізму заперечує ці дві тези й відкриває нові шляхи екзистенційного мислення у ХХІ столітті. Його розділи вражають новизною предметів екзистенційного осмислення: від методологій і технологій до феномену старіння та неповносправності.

ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМІВ АНТИКРИЗОВОГО УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ: МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ

Досліджено формування механізмів антикризового управління діяльністю підприємств, зокрема розробка сценаріїв розвитку подій та планів дій на випадок їх реалізації, системи раннього попередження, оптимізація витрат, підвищення ефективності виробництва, підготовка персоналу до роботи в кризових ситуаціях. Розглянуто визначення поняття “антикризове управління”, а також виокремлено цілі та основні завдання антикризового управління. Здійснено класифікацію чинників активізації антикризового управління на макро-, мезо- та мікрорівнях.

Штучний інтелект у логістиці: можливості та виклики

Інтеграція штучного інтелекту в логістичну галузь – це сфера, що швидко розвивається і має потенціал докорінно змінити способи транспортування та управління товарами. Штучний інтелект можна використовувати для оптимізації широкого спектру логістичних процесів – від прогнозування попиту і планування маршрутів до управління складом і обслуговування клієнтів. Однак інтеграція штучного інтелекту також викликає низку технічних та етичних проблем, які необхідно вирішити для забезпечення його успішного впровадження.

Вплив штучного інтелекту на права людини та загальні рекомендації для сталого втілення

Актуальність тематики зобумовлена розвитком штучного інтелекту (ШІ), однією з найважливіших технологічних тенденцій сучасності, яка має значний вплив на права людини та різні аспекти її життя. ШІ розвивається надзвичайно швидко. Це створює нові виклики для прав людини, які потребують негайного вирішення. Важливо розуміти, як технології можуть змінювати наше суспільство та які яких заходи заходів необхіпотрібдно вживати для за­хисту прав людини.

Ринок e-commerce: нові технології та перспективи розвитку

Стаття «Ринок e-commerce: нові технології та перспективи розвитку» пропонує глибокий аналіз сучасного стану електронної комерції та передбачає майбутні тенденції її розвитку. Зосереджуючись на використанні передових технологій, автор розглядає вплив мобільних пристроїв, штучного інтелекту, аналізу даних та персоналізації на ефективність електронної торгівлі. Зазначено основні фактори, які визначатимуть майбутні перспективи ринку, такі як зростання використання смартфонів, розвиток інтерактивних технологій та посилення конкуренції.

Метод ідентифікації бойових машин на основі YOLO

Запропоновано метод розпізнавання контурів об’єктів у відеопотоці даних. Дані потрібно завантажити за допомогою відеокамери у режимі реального часу та здійснити розпізнавання об’єктів. Використано мережу YOLO – метод ідентифікації та ропізнавання об’єктів у реальному часі. Розпізнані об’єкти будуть записані у відео- послідовності із зазначенням контурів об’єктів.

Інтелектуальна система побудови векторних діаграм електричних кіл

Векторні діаграми – потужний інструмент для візуалізації та розуміння розподілу струму, напруги та потужності в електричних системах. Під час війни Росії проти України наша енергетична галузь стала дуже вразливою до атак ворога, а отже, потребує швидкого та ефективного відновлення. Фахівцям-енергетикам бракує програмних засобів для роботи з енергосистемою, а в період розвитку штучного інтелекту створити такі засоби не так важко.

Система розпізнаванням об’єктів на основі моделі Yolo

Побудовано систему розпізнавання об’єктів, знятих у режимі реального часу на відеокамеру в зашумленому та змінному щодо навколишніх умов середовищі. Досліджено методику наповнення бази даних для мобільних військових об’єктів. Для розпізнавання об’єктів використано нейромережу YOLO v8, яка дає змогу відстежувати рухомі та ідентифікувати об’єкти, які потрапляють на відео із відеокамери. Ця нейромережа дає змогу відстежувати об’єкти зі зміною масштабу, під час руху з перешкодами.

Застосування методів штучного інтелекту в аналізі даних мобільних пристроїв для виявлення потенційно небезпечних осіб

У статті розглянуто методи ідентифікації потенційно небезпечних осіб (ПНО, також об’єкт оперативної зацікавленості або Person-Of-Interest) за даними мобільних пристроїв. Проблема є актуальною і не розв’язаною в діяльності правоохоронних, розвідувальних та інших органів, які провадять оперативно-розшукову діяльність, через велику кількість даних, що зберігаються на мобільних пристроях. З урахуванням складності й обсягу мобільних даних традиційні методи аналізу часто недостатньо ефективні.