Західна Україна

Уроки консолідаційних процесів українства Західної України першої чверті ХХ ст.

Проаналізовано внутрішньо та зовнішньополітичні обставини консолі- даційних прагнень  українців Західної України першої чверті ХХ ст. Пошук єдиного шляху, об’єднання політичних партій і їх консолідація задля спільної мети у захисті соціально-економічних та національно-політичних прав укра- їнців формували по обидва боки Дніпра усвідомлення необхідності соборності, незалежності та єдності у створенні власної держави.

Сучасні деформації земної кори території Заходу України за даними ГНСС мережі «GEOTERRACE»

У роботі проаналізовано сучасні тенденції горизонтальних та вертикальних зміщень території заходу України за ГНСС- даними, включно з побудовою відповідних карт рухів та з виділенням зон деформацій верхнього шару земної кори. Об’єктом дослідження є горизонтальні та вертикальні деформації верхнього шару земної кори. Метою є виявлення та аналіз деформаційних зон на Заході України. Вихідними даними є горизонтальні та вертикальні швидкості 48 ГНСС-станцій з 2018 до 2021 років мережі «Geoterrace» на Заході України, відомі тектонічні карти території та описові матеріали.

ОСОБЛИВОСТІ ОБОРОННИХ МОНАСТИРІВ ОРДЕНУ БЕРНАРДИНІВ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ У XVII–XVIII СТОЛІТТЯХ

Надійні оборонні споруди у XVII–XVIII на теренах Західної України були запорукою стабільного функціонування замку, міста чи монастиря. Монастирські комплекси активно домінували у просторі населених пунктів чи ландшафту. Обителі оо. бернардинів були одними з найчисленніших осередків серед орденів західного обряду на території дослідження та в силу різних чинників відігравали активну оборонну роль у системі захисту міст та навколишніх теренів. Оборонні споруди, окрім захисту, визначали територію об’єкта.

ARCHITECTURAL IMAGE DEVELOPMENT IN THE CITIES OF WESTERN UKRAINE (AT THE TURN OF THE 20TH AND 21ST CENTURY)

The article describes the formation peculiarities of the architectural image of the Western Ukraine cities during the second half of the 20th century and at the beginning of the 21st century in connection with historical and natural conditions, as well as general trends and tendencies of architectural development in Ukraine.

Геопросторове моделювання емісії парникових газів у житловому секторі: порівняння Західної України та Південно-Східної Польщі

Мета. Розробити підходи для просторового моделювання емісій парникових газів у житловому секторі на рівні елементарних об’єктів, побудувати набори геопросторових даних розподілу емісій і на їх основі проаналізувати структурні відмінності в емісіях на території Західної України та Південно-Східної Польщі. Методика. Досліджено основні джерела емісії парникових газів у житловому секторі.