Вплив високодисперсного порошку магнію гідросилікату на деформаційні властивості поліпропілену

Луцюк І., Левицький В.

Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра хімічної технології силікатів, ∗кафедра хімічної технології переробки пластмас

The deformation properties of polypropylene modified by highly dispersed magnesium hydrosilicate are researched. It was established that the part of elastic deformation decreases with increasing of silicate filler content and the part of highly elastic and plastic deformation – increases. This fact indicates the formation of physically structured polymer composition material. Досліджено деформаційні властивості поліпропілену, модифікованого високодис- персним магнію гідросилікатом. Встановлено, що доля пружної деформації зменшується за збільшення вмісту силікатного наповнювача, а доля високоеластичної і пластичної – зростає, що свідчить про утворення фізичноструктурованого полімеркомпозиційного матеріалу.

1. Кербер М. Полимерные композиционные материалы. Структура. Свойства. Технологии: учебное пособие / М. Кербер, В. Виноградов, Г. Головкин. – Москва: Профессия, 2008. – 560 с.  2. Физика композиционных материалов: в 2 т. / [Н.Н. Трофимов, М.З. Канович, Э.М. Карташов и др.]; под. ред. Н. Н. Трофимова. – Москва: Мир, 2005. – Т.1. – 456 с.; Т.1. – 344 с. 3. Наполнители для композиционных материалов / [пер. с англ., под ред. Г. С. Каца и Д. В. Милевски]. – Москва: Химия, 1981. – 734 с. 4. Новые материалы. Под научной редакцией Ю. С. Карабасова. – Москва: МИСИС, 2002. – 736 с. 5. Пат. 2433082. Российская Федирация, В82В, С08J, C08K, C08L. Способ получения полимерных композиций на основе микро- и нанодисперсных керамических порошков / В.А. Полубояров, А.И. Гончаров, З.А. Коротаева, Т.Б. Белкова; – №200913599б/05; заявл. 28.09.2009; опубл. 10.042.2011, Бюл. №2. 6. Луцюк І.В. Аналіз осаджених продуктів, отриманих додаванням до розчину рідкого скла магнію хлориду / І.В. Луцюк // Вопросы химии и химической технологии. – 2010. – № 6. – С. 128–130. 7. Луцюк І.В. Технологічні особливості одержання високодисперсних порошків магнію гідросилікату / І.В. Луцюк, Я.І. Вахула // Вісник Нац. ун-ту “Львівська політехніка”, “Хімія, технологія речовин та їх застосування”. – 2011. – № 700. – С. 318–321.  8. Лийв Э.Х. Методика определения физико-механических свойств полимерных композитов путем внедрения конусообразного индетора / Э.Х. Лийв, А.Д. Магеширов. – Таллин: ЭстНИИНТИ, 1983. – 27 с. 9. Фридман Я.Б. Механические свойства металлов. – 3-е изд., перераб. и доп. В двух частях. Часть первая. Деформация и разрушение / Я.Б. Фридман.  – М.: Машиностроение, 1974. – 472 с.