Термічна стійкість та технологічні властивості полімервмісних мастильно-охолоджувальних рідин

Шаповал Й.М., Кочубей В.В., Суберляк О.В.

Національний університет “Львівська політехніка”,  кафедра хімічної технології переробки пластмас,  *кафедра фізичної хімії

The thermal resistance of coolant-lubricant liquid samples made on the basis of “Gala” washing liquid was studied with the help of the derivatrography method. The effect of polymer additives on their thermal resistance and penetrating and washing properties was determined. Методом дериватографії досліджено термічну стійкість зразків мастильно-охолоджу- вальних рідин, приготовлених на основі миючого засобу “Gala”. Виявлено вплив полімерних добавок МОР на їх термічну стійкість та проникаючі і миючі властивості.

1. Бердичевский Е.Г. смазочные охлаждающие средства для обработки мате- риалов:справочник. – М.: Машиностроение, 1984. – 224 с. 2. Вейлер С.Я., Корбут В.М., Бартенев Г.М. О методах исследования проникающей способности СОЖ при резании металлов // Физика и химия обработки материалов. – 1980. – № 5. – С. 119 – 123. 3. Сошко А.И. Физико-химическая механика обработки твердых тел в полимерсодержащих смазочно-охлаждающих жидкостях. – Киев: Наукова думка, 1980. – С. 332 – 338. 4. Торопцева А.М., Белгородская К.В., Бондаренко В.М.  Лабораторный практикум по химии высокомолекулярных соединений. – Л.: Химия, 1976. – 415 с.  5. Липскис А.Л., Квинклис А.В., Лискис А.М., Мачюлис А.Н. Расчет кинетических параметров термической деструкции полимерв// Высокомолекулярные соединения. – 1976. – Т.(А)XVIII. – № 2. – С. 426 – 431.