Удосконалення математичної моделі радіоканалів систем дистанційного зондування Землі, супутникових систем зв’язку та радіорелейних систем передавання прямої видимості

2012;
: cc. 133 - 141

І. Горбатий

Національний університет «Львівська політехніка», кафедра телекомунікацій

Удосконалено математичну модель радіоканалів систем дистанційного зондування Землі (ДЗЗ), супутникових систем зв’язку, радіорелейних систем передавання прямої видимості та інших аналогічних систем, що дає змогу підвищити точність визначення енергетичного потенціалу радіоканалів космічний апарат (КА) – наземний комплекс (НК), НК – КА або радіорелейна станція 1 – радіорелейна станція 2 (РРС 1 – РРС 2). Наведено структури радіоканалів таких систем. Показано вплив складових радіоканалів на енергетичний потенціал. Наведено результати математичного моделювання радіо- каналу КА – НК для передавання даних ДЗЗ.

The mathematical model of radio channels of the remote sensing of Earth (RSE) systems, satellite telecommunication systems, radio-relay line-of-sight transmission systems and other similar systems was improved, that allows to promote exactness of determination of energy potential of the satellite (S) – ground station (GS), GS – S or radio-relay station 1 – radio-relay station 2 (RRS 1 – RRS 2) radio channels. The structures of radio channels of such systems were leaded. Affecting of components of radio channels on energy potential was shown. The results of mathematical modeling of S – GS radio channel for the RSE data transmission was leaded.

1. Манойлов В.П. Дистанційне зондування Землі із космосу: науково-технічні основи формування й обробки видової інформації: монографія / В.П. Манойлов, В.В. Омельчук, В.В. Опанюк. – Житомир: ЖДТУ, 2008. – 384 с.
  2. Дятлов А.П. Системы спутниковой связи с подвижными объектами: учебное пособие; ч. 1. / А.П. Дятлов. – Таганрог: ТРТУ, 1997. – 95 с.
  3. Справочник по радиорелейной связи / Н.Н. Каменский, А.М. Модель, Б.С Надененко [и др.]; под ред. С.В. Бородича. – 2-е изд., перераб. и доп. – М. : Радио и связь, 1981. – 416 с. : ил.
  4. Прокис Дж. Цифровая связь: [пер. с англ.] / Дж. Прокис; под ред. Д.Д. Кловского. – М. : Радио и связь, 2000. – 800 с. : ил.
  5. Ильченко М.Е. Телекоммуникационные системы на основе высотных аэроплатформ / М.Е. Ильченко, С.А. Кравчук. – К. : НПП «Издательство „Наукова думка“ НАН Украины», 2008. – 580 с. : ил.
  6. Седки С. Методология оптимального проектирования сетей спутниковой связи [Електронний ресурс] / С. Седки. – 2005. – Режим доступу: http://www.ntcnvg.ru/lekcii/spis.htm.
  7. Горбатий І.В. Розробка математичної моделі радіоканалу космічний апарат-приймальна станція та її дослідження на прикладі проекту EgypSat-1 / І.В. Горбатий, В.І. Горбатий // Зб. наук. пр. (Ін-т проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України). – К. : 2008. – Вип. 46. – С. 162-170.
  8. Проектирование радиоприемных устройств: учебное пособие для вузов / Клич С.М., Кривенко А.С., Носикова Г.Н. [и др.]; под ред. А.П. Сиверса. – М. : Советское радио, 1976. – 488 с.