АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ПЕРЕХОДУ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ ДО ІННОВАЦІЙНОЇ МОДЕЛІ РОЗВИТКУ

O.V. Posylkina, E.V. Litvinova

National University of Pharmacy

Досліджено тенденції розвитку інноваційних процесів на світовому фармацевтичному ринку й в Україні. Обґрунтовано, що для фармацевтичної промисловості зарубіжних країн характерне формування великого диверсифікованого інноваційного виробництва. Проаналізовано причини, які обумовлюють розвиток концентраційних процесів у сфері досліджень і розробок (R & D) в фармації. Визначені основні напрями підвищення інноваційної активності вітчизняних суб’єктів фармацевтичного ринку.

1. Лукьянчук Е. Наиболее перспективные препараты, разработанные в 2013 г.: эра блокбастеров продолжается? / Е. Лукьянчук // Еженедельник “Аптека”. – 2014. – № 2 (923). – С. 16–17. 2. Наукова та інноваційна  діяльність  в  Україні: статист.  Зб.  /  Державний  комітет  статистики  України.  – К.: Держкомстат, 2012. – 305 с. 3. Пашков, В.М. Інноваційна складова ринку лікарських засобів: проблеми господарсько-правового  забезпечення  /  В.М.  Пашков.  – Аптека.  –  2013.  – №  19.  – С.  10–12.  4. Посилкіна О.В. Патентознавство : навчальний посібник для студентів вищих фармацевтичних та медичних навчальних закладів / О.В. Посилкіна, О.В. Літвінова, Т.А. Грошовий. – Харків: НФаУ, 2013. –  272 с. 5. Семиноженко В.П. Пояснювальна записка до проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” [Електронний ресурс] / В.П. Семиноженко.  – Режим доступу: civic.kmu.gov.ua/.../attach-2471-382724662.d. – Заголовок з екрану. 6. Щеголь, С. Кто у штурвала? R&D-активность фармрынка в 2012 г. / С. Щеголь // Еженедельник “Аптека”. – 2013. – № 22 (893). – С. 5–6.