засоби доставки лікарських засобів.

Розроблення матеріалів для біодеградабельних отоларингологічних стентів

Матеріали для отоларингологічних стентів повинні мати хорошу міцність на розрив, зносостійкість, біосумісність і певний час деградації. Ця робота стосуэться синтезу поліуретанів на основі різних біодеградабельних сумішей поліолів. Досліджено їхню біодеградабельність і механічні властивості та порівняно з комерційним матеріалом BIOFLEX.

Мікро-носії лікарських засобів на основі полімерів та їх стерілізація

Розглянуто основні аспекти виробництва біодеградуючих мікросфер, оптимізація параметрів процесу інкапсуляції лікарських засобів, методи стерилізації полімерних систем та вплив γ-опромінення на мікрочастинки.

Дослідження амфіфільних властивостей кополіестерів з хромофорними групами

Визначено коефіцієнти розподілу макромолекул амінофункційних кополістерів з хромофорними групами в системі н-октанол-вода та експериментальні і розрахункові характеристики їх гідрофільно-ліпофільного балансу(HLB). Проведено множинний регресійний аналіз та отримано інтерполяційне рівняння коефіцієнту ліпофільності від параметрів, які характеризують якісний та кількісний склад кополіестеру. Виявлено чинники, які мають найбільш суттєвий вплив на коефіцієнт ліпофільності та HLB одержаних флуоресцеїнвміснихкополіестерів.

Структурні та колоїдно-хімічні характеристики нанорозмірних систем доставки ліків на основі пегельованих гребенеподібних носіїв

Синтезовані нові гребенеподібні полімерні та олігомерні носії лікарських засобів, що поєднують основний ланцюг – кополімер 2-трет-бутилперокси-2-метил-5-гексен-3-іну (ВЕП) та гліцидил метакрилату (ГМА) – та бічні ланцюги поліетиленгліколю різної довжини. Були розроблені нанорозмірні системи доставки, що містять кон’югати водорозчинного протиракового препарату Доксорубіцину. Структури кополімерів та їх кон’югатів з лікарською речовиною були підтверджені за допомогою ІЧ-спектроскопії.

Амфіфільні холестероловмісні полімери для систем доставки лікарських засобів

Взаємодією бінарного кополімеру полі(малеїновий ангідрид-ко-поліетиленгліколь метакрилат) з холестеролом одержані нові холестероловмісні кополімери, що містять від 4.6 до 46 % мол. монохолестерилмалеїнатних ланок. Їх структуру підтверджено функціональним аналізом, а також ІЧ спектроскопією. При взаємодії з лугом кислотні та ангідридні ланки кополімерів утворюють солі. Ці солеподібні кополімери є поверхнево-активними речовинами, які у водному середовищі утворюють ієрархію міцел та міцелярних агрегатів в залежності від концентрації кополімера.