земельні ділянки

Оцінка ризиків зсувної небезпеки на прикладі кадастру земельних ділянок Косівського району

Метою досліджень, які висвітлені у цій статті, є аналіз зсувної небезпеки через оцінку впливу природної складової факторів на землекористування у межах Косівського району Івано-Франківської області. Зростання кількості негативних наслідків від розвитку зсувних процесів у межах території дослідження, та у Карпатському регіоні України зокрема, потребує створення нових підходів в оцінці земельних ресурсів та формуванні цивільного будівництва, з метою зменшення негативних наслідків зсувів на довкілля та людську діяльність. Методика.

Вплив стану геодезичної основи на точність визначення геометричних параметрів земельних ділянок

Розглянуто вплив геодезичної референцної системи координат на точність визначення площ земельних ділянок

Дослідження та апроксимація функції визначення допустимих середніх квадратичних похибок площ земельних ділянок

Досліджено залежності середніх квадратичних помилок визначення площ земельних ділянок від величин цих площ і коефіцієнтів витягнутості. Використовуючи отримані дані, виконана апроксимація середніх квадратичних помилок площ в проміжках 0,1-1 га, 1-10 га і 10-100 га квадратичною функцією і її оцінка точності.

Точність визначення площ земельних ділянок місцевості

Аналіз формул, запропонований в роботі В. Барановського (Топографо-геодезичне забезпечення ведення державного земельного кадастру. Визначення площ територій.) Показав, що вони не зовсім коректно описують точність визначення площ полігонів. Запропоновано формули, на наш погляд, більш строго описують це явище.

До питання точності визначення координат межових знаків земельних ділянок при кадастрових зніманнях

Розглянуто питання точності визначення координат межових знаківпри існуючих допусках визначення площ земельних ділянок в містах республіканського та обласного підпорядкування.