електронне урядування

Адміністративні послуги в структурі функціонування органів місцевого самоврядування: деякі аспекти правової регламентації

Анотація. Розвиток технічних можливостей та діджиталізація державних процесів вивели сферу надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування на новий якісний рівень забезпечення реалізації принципів відкритості та прозорості в державній службі. Проте, наразі прогалини нормативно-правової бази у сфері надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування створюють прогалини в процесі ідентифікації адміністративних послуг за ознаками та уніфікації їх за видами, що створює складнощі в діяльності органів місцевого самоврядування і державної влади загалом.

Проектування системи опрацювання звернень громадян до органів місцевої влади

Запропоновано нові підходи до організації взаємодії громадян з органами місцевої влади на основі систем опрацювання заявок користувачів. Докладно описано роботу інформаційної системи та подано структурну схему.

This article considers with a new approaches of interaction of citizens with local authorities based on users’ claims' processing system. In this work detailed description of the information system and its structure scheme are given.

Напрями цифрової трансформації у публічній сфері: правові основи

У статті здійснено аналіз наявних цифрових інструментів, які застосовуються у публічній сфері та їх значення для розвитку системи надання публічних послуг.

Правові засади електронної комерції в соціальних мережах

У статті проведено дослідження теоретичних аспектів поняття «електронна комерція». Зауважено, щонормативно-правова база України в сфері е-комерції перебуває в стані стрімкого розвитку. Підписавши Угоду про Асоціацію, Україна взяла на себе чималі зобов’язання, зокрема забезпечувати поступову адаптацію законодавства України до законодавства Європейського Союзу, відповідно до напрямів, визначених Угодою сторін, відтак, одним з яких якраз і є електронна комерція.

Впровадження електронного урядування в Україні та в державах-членах ЄС

В умовах глобалізаційних процесів та стрімкого розвитку інформаційно-комунікаційних технологій, у світі прослідковується тенденція активного розвитку електронного урядування. ООН щорічно відслідковує рівень впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в світі. ОНН здійснює рейтингування рівня впровадження електронного урядування за показниками: індекс розвитку електронного урядування, індекс он-лайн послуг та їх компонентів, індекс телекомунікаційної інфраструктури та її компонентів, індекс участі в електронному урядуванні.

Застосування блокчейн-технологій в публічному управлінні

Проаналізовано зарубіжний досвід використання блокчейн-технологій у сфері публічного управління та окреслено перспективи їх запровадження в Україні.

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ НАДАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

В статті досліджено особливості правового регулювання надання електронних адміністративних послуг. Зауважено, що одним із компонентів розвитку інформаційного суспільства є електронне урядування – це новий формат організації органів державної влади, яке створює необхідні умови для підвищення ефективності, прозорості, відкритості діяльності цих органів з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, що повинне налаштовуватись на потреби громадянина.

Метод вибору оптимального алгоритму криптографічного захисту інформації

Вирішується завдання оптимізації вибору алгоритму криптографічного захисту інформації для електронного урядування в Україні за допомогою нелінійної згортки критеріїв на основі методу аналізу ієрархій з урахуванням вимог: безпека, швидкість, характеристика алгоритму. В результаті визначено оптимальний криптоалгоритм, який забезпечує цілісність та доступність інформації під час функціонування електронного урядування, автентифікацію користувачів та неможливість заперечення факту відправлення/отримання інформації.

Методи та засоби організації колаборативних процесів в електронному урядуванні

Проаналізовано вимоги до систем електронного урядування, а також методи і засоби для ефективної взаємодії суб’єктів електронного урядування.

Розвиток системи надання електронних адміністративних послуг: нормативно-правовий аспект

У статті розглянуто нормативно-правове регулювання, що впливає на розвиток системи надання електронних адміністративних послуг в Україні в контексті досвіду електронного урядування в країнах-членах Європейського Союзу. На підставі аналізу законодавства України, інших нормативно-правових актів розкриваються сутність надання адміністративної послуги в електронному виді, електронної взаємодії органів влади, визначаються проблеми, що виникають унаслідок застосування інформаційно-комунікаційних технологій.