внутрішньо переміщені особи

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ЯК КРИТЕРІЙ ІНТЕГРУВАННЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ЖІНОК В УКРАЇНІ

Висвітлено проблеми працевлаштування внутрішньо переміщених жінок на ринку праці територіальних громад, які прихистили жінок після початку війни України з Росією. Для виконання дослідження автори провели опитування жінок протягом 2022-2023 років у два етапи. Автори визначили сукупність умов та критеріїв успішного інтегрування жінок у життя територіальних громад та оцінили динаміку сприйняття та задоволення цієї сукупності у розрізі територіальних громад чотирьох регіонів Західної України.

Деякі питання соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб в умовах воєнного стану

У статті проаналізовано соціальне забезпечення внутрішньо переміщених осіб. На основі аналізу чинного законодавства, сучасних наукових досліджень запропоновано визначення поняття «внутрішньо переміщені особи». Зазначено причини вимушеної міграції та їх вплив на соціальне забезпечення внутрішньо переміщених осіб в Україні.

Захист прав та законних інтересів дітей під час війни в Україні

З’ясовано, що в Україні питанням захисту прав та інтересів дітей надавалася значна увага ще до війни. Починаючи від формування ювенальної превенції до освітніх реформ – усі заходи спрямовувалися на формування цілісної особистості майбутнього покоління.

Вимушена міграція: міжнародні стандарти внутрішньо переміщених осіб у національному законодавстві

Висвітлено проблему відповідності національного законодавства міжнародним
стандартам у сфері захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб та
розмежування міжнародних стандартів щодо внутрішньо переміщених і біженців, та
обґрунтовано необхідність наскрізного відображення міжнародного законодавства у
національному законодавстві кожної країни для максимального забезпечення єдиного
підходу до визначення основних прав і свобод усіх осіб демократичного суспільства

Діяльність міжнародних неурядових організацій у сфері захисту прав людини за умов російсько-українського конфлікту (науково-дослідна стаття)

Досліджено роль міжнародних неурядових організацій у сфері захисту прав людини в Україні, особливо в контексті війни, котра зараз відбувається на Сході України. Дослідження охоплює результати діяльності Міжнародної федерації прав людини, Міжнародної амністії, Human Rights Watch, Міжнародний комітет Організації Червоного Хреста та інших неурядових організацій, що привертають увагу громадян та урядів з усього світу до порушень прав людини та норм міжнародного гуманітарного права у зоні конфлікту.

Реалізація права на освіту внутрішньо переміщеними особами

У статті досліджено проблеми здійснення права на освіту дітей, які є внутрішньо переміщеними особами. Здійснено аналіз законодавчих актів України в частині реалізації права на освіту внутрішньо переміщених осіб. Окреслено коло проблем, з якими стикаються ВПО та територіальні громади при реалізації права на освіту.