ревалоризація

РЕАЛОРИЗАЦІЯ МОНАСТИРСЬКОГО ШПИТАЛЬНОГО САДУ ПРИ КОСТЕЛІ СВЯТОГО ЛАЗАРЯ У ЛЬВОВІ

Реальний стан системи озеленених територій міста Львова вимагає виявлення, збереження та розвиток ще територіально не втрачених садово-паркових об’єктів. Такими ще залишаються території монастирських садів Львова, котрі частково зберегли або цілком втратили свою первісну функцію. Монастирський сад при колишнім шпиталі і костелі Святого Лазаря (нині хорова школа «Дударик») є одним з них. Дослідження розвитку його території у просторовій структурі району розташування засвідчують унікальність цього історичного середовища.

РЕКОНСТРУКТИВНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЗАБУДОВИ ІСТОРИЧНОГО ЦЕНТРУ МАЛОГО МІСТА (НА ПРИКЛАДІ ПЛОЩІ ПАМ’ЯТІ В МІСТІ БАР ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ)

В статті аналізуються реконструктивні трансформації, які вібулися із забудовою ринкової площі малого історичного міста, що привели до втрати нею її історичної функції, але в той же час отримання нею нових, не меньш важливих функцій. Показано, як це вплинуло на сучасне планування та забудову площі. Визначена стратегія її ревалоризації в якості необхідної реконструктивної трансформації для її активізації. Надані рекомендації, як розвинути її існуючі сучасні функції, відновити історичну і гармонічно їх поєднати для створення якісного міського публічного простору

Ревалоризація історичної променади на Губернаторських Валах у Львові

На підставі досліджень генези променади Губернаторських Валів встановлено етапи закладення, формування, розвитку і сучасного стану. Аналіз дендроплану за віковою структурою дав змогу виявити ті елементи зелених насаджень, які при первісному задумі формували архітектурно-ландшафтну композицію об’єкта. Опрацьовано концепція відновлення ландшафтно-композиційного задуму К. Бауера.