кібербезпека

Encrypting the File System on a Single-Board Computers Platform and Using Linux Unified Key Setup With Physical Access Keys

The object of the research is the security of the file system of a single-board platform. As part of the research reported in this paper, a method has been proposed to protect the file system using encryption. Implementing a Linux Unified Key Setup paired with a password or Universal Serial Bus key has been demonstrated. The advantages of Linux Unified Key Setup for this task and the possibilities for system configuration and encryption method depending on the use case and hardware configuration has been outlined.

Система суб’єктів адміністративно-правового забезпечення кібербезпеки

Ця стаття аналізує роль адміністративних органів у забезпеченні кібербезпеки з правової та адміністративної перспективи. Розглядаються ключові функції та завдання, які вони виконують для ефективного управління та захисту інформаційних ресурсів та кіберінфраструктури, а також висвітлюється важливість ролі суб’єктів адміністративно-правового забезпечення кібербезпеки у формуванні стратегій та політик, спрямованих на забезпечення кібербезпеки, та визначається їхній внесок у створення безпечного та стабільного кіберпростору.

Правові механізми забезпечення інформаційної безпеки в Україні

У статті розглядаються правові механізми забезпечення інформаційної безпеки. Доведено, що сьогодні як ніколи, коли в Україні йде війна, питання забезпечення інформаційної безпеки набуває особливої актуальності та значущості, оскільки інформаційний простір стає «полем бою» нарівні з воєнним фронтом. Ворожі сили активно використовують інформаційні та психологічні операції для дестабілізації ситуації всередині нашої країни, створення паніки, розповсюдження фейків та підриву довіри до державних інституцій.

Використання шаблонів CIS Бенчмарків для виконання вимог міжнародного стандарту ISO/IEC 27001 2022

Розглянуто проблему розвитку нових методів і векторів атак на критичну інфраструктуру і відповіді на загрози, які виникають через впровадження визнаних стандартів у галузі інформаційної безпеки, таких як ISO 27001. Проведено аналіз оновленої редакції міжнародного стандарту ISO/IEC 27001 2022 року і, зокрема, основних змін у контролях управління. Здійснено детальний аналіз нового контролю безпеки з Додатку А – A.8.9 – Управління налаштуваннями (Configuration management) і можливих способів його ефективного впровадження в організаціях.

Використання ембедінгів голосу в інтегрованих системах для діаризації мовців та виявлення зловмисників

У цій роботі досліджується використання систем діаризації, які застосовують передові алгоритми машинного навчання для точного виявлення та розділення різних спікерів в аудіозаписах для реалізації системи виявлення зловмисників. Порівнюються декілька передових моделей діаризації, зокрема NeMo від Nvidia, Pyannote та SpeechBrain. Ефективність цих моделей оцінюється за допомогою типових метрик, що використову- ються для систем діаризації, таких як коефіцієнт помилки діаризації (DER) та коефіцієнт помилки Жакара (JER). Система діаризації була протестована в різних аудіоумовах.

Розроблення методу дослідження кіберзлочинів за типом вірусів-вимагачів з використанням моделей штучного інтелекту в системі менеджменту інформаційної безпеки критичної інфраструктури

У цій статті автори зосередили увагу на аналізі можливостей застосування моделей штучного інтелекту для ефективного виявлення та аналізу кіберзлочинів. Розроблено та описано комплексний метод із використанням алгоритмів штучного інтелекту, таких як Випадковий ліс та Ізоляційний ліс, для виявлення програм-вимагачів, які є однією з основних загроз для систем управління інформаційною безпекою (ISMS) у сфері критичної інфраструктури.

Правові аспекти забезпечення кібербезпеки в Україні: сучасні виклики та роль національного законодавства

Анотація. У статті наголошено на особливостях сучасного стану кібербезпеки України та підкреслено важливість застосування ефективного законодавства, ціллю якого є захист кіберструктури. А також охарактеризовано вплив новітніх міжнародних інструментів та механізмів для  боротьби із кіберзагрозами у контексті вітчизняного правового забезпечення.

Онлайн-ризики в умовах сучасності: проблеми та шляхи подолання

Наголошено, що забезпечення безпеки дітей є одним із пріоритетним завдань держави. Сьогодні в умовах стрімкого цифрового розвитку з’являються нові виклики та загрози благополуччю дітей, які вимагають пошуку дієвих інструментів їх подолання та забезпечення комплексного підходу до забезпечення безпеки дітей в кіберпросторі.

ДОСЛІДЖЕННЯ КОНТЕКСТНО ЧУТЛИВОГО АЛГОРИТМУ МОНІТОРИНГУ КІБЕРБЕЗПЕКИ НА ОСНОВІ РЕКУРЕНТНИХ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ

В роботі розглянуто найбільш поширені проблеми, з якими стикаються сучасні інформаційно-комунікаційні системи (ІКС) в контексті боротьби з кіберзагрозами. Визначено основні принципи ефективного захисту систем ІКС від можливих втручань в їх роботу. Наведено класифікацію кіберзагроз та їх вплив на функціонування інформаційних систем.

Управління діяльністю фахівців з кібербезпеки в умовах повномасштабного вторгнення

Стаття присвячена дослідженню управління діяльністю фахівців з кібербезпеки в умовах повномасштабного вторгнення. В дослідженні наголошується, що кібербезпека вимагає технічної експертизи, розуміння загроз та ризиків, їх виявлення та запобігання кібератакам, дотримання етичних та правових стандартів. Зокрема, ідентифіковані ключові етичні аспекти, з якими стикаються фахівці з кібербезпеки.