fortification

ОПИСИ ВИСОКОГО ЗАМКУ З ПЕРЕЛІКОМ ПРИМІЩЕНЬ І ОБ’ЄКТІВ

Стаття присвячена детальному огляду Високого замку – однієї з ключових історичних пам’яток міста Львова, яка несе в собі багатовікову історію, культурно-історичні традиції. Розташований на одному з найвищих пагорбів Львова, замок став свідком багатьох історичних подій, що відбувалися на території України та Європи. Його стіни зберегли історію величі й падіння, культурного розквіту й воєнних руйнувань. Незважаючи на те, що час та історичні події нещадно вплинули на збереження замку, він залишається важливою частиною історичної спадщини та культурного ландшафту Львова.

ВТРАЧЕНИЙ ДВІР ЖЕВУСЬКИХ: ЛОКАЛІЗАЦІЯ БУДІВЕЛЬ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ЇХ ПЛАНУВАЛЬНИХ ХАРАКТЕРИСТИК

Розглянуто втрачений двір Францішки Жевуської на Галицькому передмісті Львова при сучасній вул. В. Винниченка, 14-16. Даний двір є класичним прикладом передміських резиденцій, що були поширеними на теренах колишньої Речі Посполитої в XVII- XVIII ст. На передмістях Львова, згідно з реєстром 1768 року, існувало приблизно 110 дворів, проте жоден з них не зберігся.

ХАРАКТЕР ТА ФОРТИФІКАЦІЙНИЙ УКЛАД СЕРЕДМІСТЬ У МІСТАХ КИЇВЩИНИ XVІІ – КІНЦЯ XVІІІ СТОЛІТЬ

У статті описано Характер та фортифікаційний уклад середмість у містах Київщини XVІІ – кінця XVІІІ століть. Збройні війська Польщі, Туреччини, Швеції, Росії впродовж ХVІІ – кінця ХVІІІ століть розгортали в Україні численні фронти воєнних операцій. Відтак, у відповідь загрозам, середмістя та замки у містах починають покращувати: копають рови та насипають вали, бастіони, равеліни та влаштовують додаткові пастки. Підчас розбудови міст використовували природні оборонні чинники – вигнуті береги або гирла річок, які впливали на розмір та конфігурацію абрису середмість.