свинець

Виготовлення гібридного матеріалу на основі активованого вугілля/хітозану для адсорбційного вилучення Pb (II)

У цьому дослідженні синтезовано новий, економічно ефективний та екологічно чистий гібридний матеріал на основі активованого вугілля/хітозану через поєднання поверхневих властивостей активованого вугілля, отриманого з рисового лушпиння, та хітозану, вилученого з панцирів креветок "Чорний тигр", з метою отримання високофункціоналізованого пористого матеріалу з підвищеною адсорбційною здатністю до адсорбції Pb (II) для очищення води.

Нові тверді розчини заміщення стронцію (Sr) плюмбумом (Pb) у структурі апатитів

Заміщення стронцію на плюмбум у $\mathrm{Pb}_{(8-x)} \mathrm{Sr}_x \mathrm{Na}_2\left(\mathrm{PO}_4\right)_6$ проаналізовано з використанням XRD, SEM та методу Рітвельда. Усі зразки були синтезовані з використанням керамічних і напівкерамічних технологій. Чистий апатит утворювався в складі від $x=0.00$ до $x=0.00$. Результати свідчать про те, що зібрані склади зразків узгоджуються з розрахованими величинами.

Визначення концентрації важких елементів (Pb, Cd, Cu, Cr) у деяких водних джерелах

Визначено концентрації важких і токсичних елементів у декількох водних джерелах в провінції Діяла в Іраку, таких як річка Діяла та річка Хірісан. Відібрано зразки питної води та води у пляшках з трьох водяних свердловин та двох компаній. Визначено вміст таких елементів як свинець, кадмій, мідь та хром. Для визначення концентрацій елементів застосовано атомно-абсорбційну спектроскопію. Встановлено, що концентрація міді є в межах норми і відповідає стандартам Іраку та світової організації охорони здоров'я щодо питної води, а концентрації свинцю, хрому та кадмію перевищують вказані норми.