елекроформування

Оптимізований дизайн та одержання поліетиленглі-коль 1000/поліамід 6 (peg1000/pa6) нановолокон як матеріалів з фазовим переходом (pcms)

Ультрадисперсні нановолокна з фазовим переходом на основі поліетиленгліколю 1000 (PEG1000) як матеріалу з фазовим переходом (PCM) та поліаміду 6 (PA6) як допоміжного матеріалу виготовлено методом однонаправленого електроспінінгу на систематизованій основі, запланованій програмним забезпеченням Design-Expert®. Застосовано метод поверхневого відгуку (RSM) для оптимізації параметрів та умов, що ведуть до мінімізації діаметра волокна. За допомогою центрального композиційного плану (CCD) вивчено вплив вмісту PEG, прикладеної напруги, калібру голки та швидкості потоку на характеристики волокна.

Композиційні волокна на основі мезофазного пеку кам‘яновугільної смоли, отриманих методом електроспінінгу

Досліджено можливість використання відходів перероблення вугілля родовища Шубарколь (Казахстан) для отримання таких корисних матеріалів, як вуглецеві волокна. Термічним обробленням кам’яновугільної смоли за 773 К одержано мезофазний пек. Приготовлено спініговий розчин подрібненням мезофазного пеку з додаванням полі(метилметакрилату) як волокноутворюючого матеріалу та 1,2-дихлоретану як розчинника.

Антибактеріальні ацетатцелюлозні мікроволокна, що містять похідні комплекси піридину

Синтезовано галідні комплекси піридину (L1) та 2,4-диметилпіридину (L2) типу [ML2X2]. За допомогою Фур’є-спектроскопії та 1Н ЯМР визначено їх характеристику. Ацетатцелюлозні волокна, що містять синтезовані комплекси, були електроспіновані та досліджені з використанням Фур’є-спектроскопії, а їх морфологію визначено за допомогою FE-SEM. Досліджено антибактеріальну активність комплексів та волокон.