енергетика

Правове регулювання сфери біоенергетики в Україні

Анотація. Стаття присвячена дослідженню сучасного стану вітчизняного нормативно-правового   регулювання біоенергетики та перспективи його вдосконалення.

Виробництво та використання відновлюваної енергії в різних галузях і секторах переслідує ціль забезпечення енергетичної незалежності та безпеки, декарбонізації, досягнення максимального рівня кліматичної нейтральності тощо. 

ПЕРЕХІД ДО СТАЛОЇ АРХІТЕКТУРИ, ЯК ЕТАП ЦИВІЛІЗАЦІЙНИХ ЗМІН ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ 21 СТОЛІТТЯ

Перехід до сталого розвитку – складний і тривалий процес. Зміни клімату та навколишнього середовища, які відбуваються на нашій планеті, змушують нас прискорити цей перехід. Це дозволить уникнути найдраматичнішого сценарію кліматичної катастрофи вже у другій половині 21 століття. Суттєве скорочення споживання енергії та інших ресурсів є гострою потребою у створенні об'єктів архітектури. Вони також стали ключовим елементом економіки відновлення у 22 столітті. Необхідні кроки для такого переходу пропонувалися з середини 1970-х років.

Деревна лісова біомаса: проблеми та перспективи сталого використання

Стаття присвячена дослідженню стану, проблем та перспективи забезпечення ста­лого використання деревної лісової біомаси.

Деревна лісова біомаса становить переважаючу частку біоенергетичних ресурсів, що використовуються в Україні для виробництва енергії. При цьому,Водночас спостерігається небезпечна тенденція перевищення обсягів використання деревної лісової біомаси над її потенціалом.

Енергетична безпека України: екологічні та військові загрози

У цьому науковому доробку проведено дискусію щодо ролі енергетичної безпеки у
національній безпеці. Позиціоновано, що останню треба позиціонувати набагато ширше

ніж економічну безпеку, оскільки нині у російсько-українській війні державою-агре-
соркою енергетична інфраструктура обрана ціллю ведення збройної боротьби, що пору-
шує норми міжнародного-гуманітарного права щодо шкоди цивільному населенню. З