коефіцієнт динамічної в’язкості

Дослідження впливу хімічної природи функціональних груп олігомерних та низькомолекулярних модифікаторів на реологічні властивості епоксидіанового олігомеру

Вивчено вплив хімічної природи функціональних груп модифікаторів на рівень міжмолекулярних взаємодій в системі «епоксидний олігомер ‒ модифікатор», а також на структуроутворення і динамічну в’язкість епоксиолігомеру. Модифікуючі додатки в невеликій концентрації сприяють збільшенню ступеня структуроутворення епоксидної системи внаслідок збільшення міжмолекулярної взаємодії між асоціатами епоксидіанового олігомеру. Встановлено, що міцність утворених коагуляційних структур залежить як від параметру сумісності модифікаторів з ЕД-20, так і від їх енергії міжмолекулярної взаємодії.

КРИТЕРІЇ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ ДИСПЕРГУВАННЯ СИСТЕМИ ГІДРАТНЕ ВАПНО-ВОДА

Досліджено процес диспергування гашеного вапна у віброактиваторі бункерного типу. Вивчено характер зміни в’язкості вапняного  тіста під  час  механічної  обробки вібраційним методом  та  ротаційним  віскозиметром.  Встановлено,  що  процес  віброактивування гідратного  вапна  послідовно  проходить  стадії  пропорційного  зростання  динамічної в’язкості, сповільнення її  зростання та припинення диспергування. Показано ефективність використання вібраційного методу визначення в’язкості системи гідратне вапно – вода.  

Роль кислотно-основних взаємодій в процесах структурування наповненої діанової епоксидної смоли

За допомогою методу ротаційної віскозиметрії вивчені процеси структурування в діановій епоксидній смолі марки ЕД-20, яка містить дисперсні оксидні наповнювачі та модифікатори. Показано, що визначальну роль в цих процесах відіграють кислотно-основні взаємодії між функційними групами молекул смоли і активними центрами поверхні наповнювачів. Ступінь структурування визначається як загальним числом активних центрів поверхні, так і їх значенням рКа.

ДОСЛІДЖЕННЯ В’ЯЗКОСТІ ЗОЛЬ-ГЕЛЬ СИСТЕМ НА ОСНОВІ 3-МЕТАКРИЛОКСИПРОПІЛТРИМЕТОКСИСИЛАНУ ТА ТЕТРАЕТОКСИСИЛАНУ

Одним з перспективних напрямків створення новітніх матеріалів є одержання гібридних органо-неорганічних нанокомпозитів, які демонструють не тільки покращені властивості органічної матриці, а й появу нових специфічних властивостей завдяки наявності неорганічного компонента. Гібридні органо-неорганічні матеріали можуть бути синтезовані золь-гель методом у результаті золь-гель процесу за участю органо-неорганічних прекурсорів. Насьогодні цей метод синтезу вважають доступним та екологічно безпечним.

Методики визначення фізичних властивостей природного газу для систем вимірювання його витрати та кількості

В статті представлено результати дослідження методів визначення властивостей природного газу, необхідних для побудови систем вимірювання його витрати та кількості. Визначено необхідність розробки методики розрахунку показника адіабати природного газу для тиску газу до 25 МПа на основі спрощеного набору параметрів складу газу.