Особливості застосування системного підходу до моделювання бізнес-процесів на підприємстві

2019;
: cc. 46 - 54
Національний університет «Львівська політехніка»
Національний університет «Львівська політехніка», кафедра зовнішньоекономічної та митної діяльності
Національний університет "Львівська політехніка"
Національний університет "Львівська політехніка"

Проаналізовано останні дослідження та публікації на тему використання системного підходу до моделювання бізнес-процесів; пояснено сутність цього підходу, проведено дослідження щодо cучасного його застосування на прикладі ринку Польщі; ідентифіковано основні елементи, які повинні бути враховані у процесі впровадження системного підходу до моделювання бізнес-процесів на підприємстві; ідентифіковано особливості використання досліджуваного підходу відповідно до специфіки різних підприємств; запропоновано критерії оцінювання функціонування бізнес-процесів на підприємстві в межах застосування системного підходу, узагальнено значення системного підходу до моделювання бізнес- процесів на підприємстві, а також розроблено пропозиції щодо удосконалення та оптимізації бізнес-процесів за допомогою системного підходу.

1. Ойхман Е. Г., Попов Э. М. Реінжинірінг бизнеса: реінжинірінг организации и информационные технологии. – М.: Финансы и статистика, 1997. –345 с.
  2. Репин В. В. Бизнес-процессы компании: построение, анализ, регламентация. – М.: РИА“Стандарты и качество”, 2007. – 240 с.
  3. Робсон М., Уллах Ф. Практическое руководство по реинжинирингу бизнес процессов: Пер. с англ.- М.: ЮНИТИ, 1997.
  4. 1.Hammer M., Champy J. Reengineering the corporation: a manifest of business revolution. – New York, NY: Harper Business, 1993. – 223.
  5. Deming W. E. Quality, productivity, and competitive position. – Cambridge, MA: Massachusetts Institute of Technology, Center for Advanced Engineering Study, 1982. – 373.
  6. Август-Вильгельм Шеер. “Бизнес-процессы. Основные понятия. Теория. Методы”. 2-е Изд., перераб. и доп. / Пер. с англ. Н. А. Михайлова – М.: Весть – МетаТехнология, 1999. – 151 с.
  7. Мінеев Є. І. Моделювання бізнес-процесів [Електронний ресурс] / Мінеев Є. І – Режим доступу до ресурсу: http://zavantag.com/docs/663/index-1248743.html. - Назва з екрану. 8. Електронне видання / Режим доступу: procesowcy.pl
  8. Ситник В. Ф., Орленко Н. С. Імітаційне моделювання: навч-метод. посібник [для самост. вивч. дисц.]. – К.: КНЕУ, 1999. – 208 с.
  9. Братушка С. М. Імітаційне моделювання як інструмент дослідження складних  економічних систем // Вісник Української академії банківської справи. – 2009 – № 2. – С. 113–128.
  10. Економічне обґрунтування реінжинірингу бізнес-процесів виробничих підприємств: [монографія] / авт. тексту Біловодська О. А. та ін.; заг. ред. Л. М. Таранюка]. – Суми: Мрія-1, 2010. – 440 с.
  11. Січко  Т.  Методи  моделювання  бізнес-процесів  підприємства  засобами  системного  аналізу  :
  12. монографія // Вінниця : Видавництво Вінницького національного аграрного університету, – 2016.
  13. Шемаєва Л. Г. Управління якістю бізнес-процесів на підприємстві: [монографія / Л. Г. Шемаєва, К. С. Безгін та ін.]; Харківський національний економічний ун-т. – Харків: Вид. ХНЕУ, 2009. – 240с.
  14. Бай С.І. Розвиток організації: політика, потенціал, ефективність: [монографія] / С. І. Бай; Київський національний торговельно-економічний ун-т. – К., Київ. нац. торг.-ек. ун-т, 2009. – 280с.