Вплив природи полімеру і хлориду металу на закономірності одержання полімер-силікатного композиту

Масюк А.С., Нечипор Р.В., Левицький В.Є.

Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра хімічної технології переробки пластмас

In the article the influence of the concentration factors, the nature of the metal chloride and polyvinylpyrolidone content on the regularities of receiving the modified silicates of metals is ascertained. The conditions and rational technological parameters of compatible deposition of  water-soluble silicates and polymers under the influence of metal chlorides are determined. Встановлений вплив концентраційних чинників, природи хлориду металу, вмісту полівінілпіролідону на закономірності одержання модифікованих силікатів металів. Обґрунтовано умови та раціональні технологічні параметри сумісного осадження водорозчинних силікатів та полімерів під впливом хлоридів металів.

1. Наполнители для композиционных материалов / пер. с англ.; под ред. Г. С. Каца,                   Д. В. Милевски. – М.: Химия, 1981. – 734 с. 2. Быков  Е.А. Дегтярёв В.В. Современные наполнители – важный фактор повышения конкурентоспособности композитов // Пластические массы. – 2006. – №1. – С. 32–36. 3. Микулёнок И.О. Класификация термопластических композиционных материалов и их наполнителей // Пластические массы. – 2012. – №9. – С. 29–38. 4. Айлер P. K. Химия кремнезема: растворимость, полимеризация, коллоидные и поверхностные свойства, биохимия: в  4 т. / P. K. Айлер. – М.: Мир, 1982. – Т.1. – 416 с.; Т.2. – 710 с. 5. Levytskyj V., Kochubei V., Gancho A. Influence of the Silicate Modifier Nature on the Structure and Properties of Polycaproamide // “Chemistry and Chemical Technology”. – 2013. – №2, V.7. – Р.169–172. 6. Липатов Ю. С. Будущее полимерных композиций / Ю. С. Липатов. – К.: Наук. думка, 1984. – 135 с. 7. Левицький В.Є., Ганчо А.В. Oсобливості одержання полівінілпіролідон-силікатного модифікатора та його вплив на технологічні та експлуатаційні властивості поліпропілену // Хімічна промисловість України. – 2011. – №5(106). – С. 68–72.