Особливості опрацювання елементів трійкових полів Галуа на сучасній елементній базі.

2015;
: сс. 33 - 39

Жолубак І. М., Костик А. Т., Глухов В. С.

Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра електронних обчислювальних машин

Розглянуто особливості побудови операційних пристроїв для опрацювання еле- ментів трійкових полів Галуа GF(3m) у сучасній елементній базі. Показано, що вико- нання операцій над елементами трійкових полів Галуа має переваги над виконанням аналогічних операцій над елементами двійкових полів Галуа. Перехід до операцій над елементами трійкових полів Галуа дає змогу уникнути надлишковості у разі викорис- тання конфігуровних комбінаційних схем у сучасних програмованих логічних інтегральних схемах (ПЛІС) та знизити апаратні витрати.

1. Кушнеров А. Троичная цифровая техника. Перспектива и современность // Университет им. Бен-Гуриона, Беєр-Шева. – Израиль, 2005. – С. 1–7. 2. Arthur W. Burks, Harman H. Preliminary discussion of the logic design of an electronic computing instrument // Institute for Advanced study, Goldstin. – 1946 – Р. 10–30 3. Oded Goldrich, Foundations of Cryptography, Volume 1: Basic Tools // Cambridge University Press. – 2014. – Р. 7–10. 4. Глухов В. С. Порівняння поліноміального та нормального базисів представлення елементів поля Галуа // Вісник Національного університету “Львівська політехніка” “Комп’ютерні системи проектування. Теорія і практика”. – 2007. – Вип. 564. – С. 5–6. 5. Добуш А. Р., Костик А. Т. Методи вбудованого контролю виконання операцій у полях Галуа для реалізації в НВІС // Вісник Національного університету “Львівська політехніка” “Комп’ютерні системи проектування. Теорія і практика”. – 2013. – Вип. 570. – С. 3–7. 6. Проекту- вання комп'ютерних систем на основі мікросхем програмованої логіки : монографія / С. А. Іванець, Ю. О. Зубань, В. В. Казимир, В. В. Литвинов. – Суми: Сумський державний університет, 2013. – 313 с. – С. 17–20. 7. Hamid Javashi, Reza Sabbaghi-Nadooshan, A Novel Elliptic curve cryptography Processor using NoC design // Electronic Engineering Department, Islamic Azad University Central Tehran Branch, Tehran. – Iran, 2011. – С. 4.