Принцип побудови кіберфізичної системи контролю роботи розумної теплиці

2021;
: сс. 47 - 57
1
Національний університет «Львівська політехніка», кафедра електронних обчислювальних машин
2
Національний університет «Львівська політехніка», кафедра електронних обчислювальних машин

Кіберфізична система – це механізм, що контролюється або відстежується комп’ютерними алгоритмами і тісно пов’язаний з інтернетом і взаємодією з фізичним світом. Система описує поєднання між собою трьох основних компонентів : фізичного світу, програмного алгоритму і інтернету. На основі цих компонентів розроблено принципи побудови системи контролю роботи розумної теплиці, описане середовище розробки з його функціями і можливостями. Запропоновано алгоритми запуску і налаштування програми з поясненнями ключових моментів в роботі системи. Дана система спрямована на покращення ефективності процесу вирощування овочевих культур. Система є простою в використані. Всі програмні засоби взаємодіють між собою за чітко визначеними протоколами і тому не виникає збоїв в роботі системи. Однією з особливостей даної системи є швидкодія опитування давачів, що є актуальним в даний час. Система складається з простого користувацького інтерфейсу, який може бути модифікований за вимогами користувача.

  1. Mykyychuk М. М., Stadnyk B. I., Yatshyshyn S. P., Lutsyk Ya. T. (2017). Measuring Smart Means for Cyber-Physical Systems. Measuring Technology and Metrology: Issue 77, рр. 3–17.
  2. Official site Wikipedia. – Available at : https://wikipedia.org/wiki/Low-power-_wide-area_network (Accessed 22 September 2021.)
  3. Honeywell HC900c30 working. – Available at: https:// honeyvell/ energy/ wadata/ public/ site/ universalnye/ PLK/HC900%Hybrid%Controller%20Specification/pdf  (Accessed 22 September 2021).
  4. WinCC communication guide. – Available at: https:// cache.industry.siemens.com/ dl/files/667/12535667/att_75788/v1/Communicationr.pdf (Accessed 22 September 20212).
  5. ОРС server. – Available at: – https://uk.wikipedia.org/wiki/OLE_for_process_contrrol (Accessed 23 September 2021).
  6. Controller  Honeywell.  –  Available  at:  URL:http://honeywellproces.com.ua  (Accessed  24  September 2021).