МЕТОДИКА ВТІЛЕННЯ ЕТНОМИСТЕЦЬКИХ ТРАДИЦІЙ В ДИЗАЙНІ СУЧАСНИХ ПРЕДМЕТНИХ ФОРМ

Автори:
Department of Architecture and Conservation Lviv Polytechnic National University, Lviv

Стаття послідовно розкриває актуальні проблеми втілення етномистецьких традицій в сучасних галузях дизайну. Розкрито роль і місце артефакту в сучасному предметному середовищі, як носія етнокультурних традицій. Послідовно висвітлено взаємовідношення артефакту в системі річ-споживач, а також виявлено його функцію в дизайні сучасних предметних форм. Особливе місце в статті відведено дослідженню методу експериментального моделювання при його використанні в сучасному дизайні. Розглянуто методику формотворення предметних форм із використанням спеціальних методів, що дає змогу створити варіанти оригінальних функціональних речей.

Результати дослідження методики втілення етномистецьких традицій в сучасному дизайні можуть бути використані при розробці програм із підготовки фахівців у галузі мистецтва та дизайну, а також у індивідуальній дизайн-практиці.

Бадью А., 2009. Концепт моделі. Вступ до матеріалістичної епістемології математики. Монографія. Київ: Ніка-Центр.

Джон В. Кресвелл, Дж. Девід Кресвелл., 2022. Дизайн дослідження: підходи на основі якісних, кількісних і змішаних методів. Львів: Видавництво Українського католицького університету.

Карамишева Н.В., 2013. Евристика: навчальний посібник. Львів: ПАІС.

Леонард Н., Емброуз Г., 2019. Основи. Графічний дизайн 02: Дизайнерське дослідження. Київ: ArtHuss.

Норман Д., 2023. Дизайн звичних речей. Монографія. Харків: КСД.

Селівачов М., 2005. Лексикон української орнаментики (іконографія, номінація, стилістика, типологія). Монографія. Київ: Редакція вісника Ант. Ніжин: ТОВ Видавництво Аспект-Поліграф.

Удріс-Бородавко Н., 2023. Графічний дизайн з українським обличчям. Монографія. Київ : ArtHuss.

Хобзей Н., 2002. Гуцульська міфологія: етнолінгвістичний словник. Львів.

Юрченко І.А., 2013а. Артефакт в системі сучасної візуальної культури. Науковий збірник Спілки критиків та істориків мистецтва. Збірник наукових праць. Мистецтвознавство ’13. Львів: ЗУКЦ. С. 135 – 146.

Юрченко І.А., 2013б. Експериментальне моделювання предметних форм на основі етноорнаментальних мотивів. Спецпроект: аналіз наукових досліджень: матеріали VIII Міжнародної науково-практичної конференції Актуальні питання сучасності. Дніпропетровськ: Біла К.О., C.11 – 14.

Юрченко І.А., 2014. Спеціальні підходи та методи формотворення дизайн-об’єктів на основі етнокультурних традицій. Вісник Харківської державної академії дизайну і мистецтв. Збірник наукових праць. Харків: ХДАДМ. С. 42-47.