Геологічна інтерпретація сучасної динаміки Антарктичної тектонічної плити

Кафедра вищої геодезії та астрономії, Національний університет “Львівська політехніка”
Національний університет “Львівська політехніка”, м. Львів
General Commission of Survey, Saudi Arabia, Національний Університет "Львівська політехніка"

Подано методику визначення лінійних зміщень перманентних GPS-станцій, обумовлених тектонічними деформаціями. Застосовуючи цю методику, опрацьовано результати спостережень шести перманентних GPS-станцій, розташованих на території Антарктичної тектонічної плити, побудовано карт-схему векторів зміщень перманентних станцій, виконано геологічну інтерпретацію результатів досліджень.

1. Третяк К.Р., Голубінка Ю.І. Диференціація кінематики Антарктичної тектонічної плити за даними перманентних GPS-станцій Н Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва. — Львів. - 2005. - Вип. 2. - С. 113-119. 2. Бахмутов В.Г. Геологическое строение и палеомагнитньїе исследования в западной Антарктике (район Аргентинских островов) и их значение для паїеотектонических реконструкцій Антарктического полуострова // Бюллетень УАЦ. - К.. 2002. - Вип. 4. - С. 11-24.

3. Кокс А.. Харт Р. Тектоника плит / Пер. з англ. - М: Мир, 1989. - 427 с.

4. Молчанов ВИ.. Параев В.В. Центробежно-инерционньїй механизм глобальнои тектоники литосферньїх плит / Злектронньїи научно-информационньїіі журній. - 2004. - №1(22).

5. Deitrich R.. Dach R.. at all, ITRF coordinates and plate velocities from repeated GPS campaigns in Antarctica - an analysis based on different individual solutions //Journal of Geodesy. - 2001. - Bun. 74. - C. 756-766.