Розроблено і випробувано експериментальну систему для вимірювання параметрів траєкторії польоту власного об’єкта-радіомаяка, зокрема, у складі безпілотного літального апарата (БПЛА). Робота основана на вимірюванні різниць фаз радіохвиль від радіомаяка, які надходять до рознесених антен. У ролі наземної приймальної пасивної радіосистеми використано скеровані антени типу п’ятиелементного квадрата. Вимірювач різниці фаз створено на основі мікросхеми AD8302, яка працює у діапазоні частот до 2,7 ГГц і забезпечує нелінійність вимірювання різниці фаз не більше ніж 1 град у діапазоні від 30 до 140 град. Експериментальна система дає змогу швидко переміщати генератор радіохвилі, встановлений у БПЛА “Фантом 3”, у довільному напрямку щодо напрямку приймальних антен. Політ БПЛА у просторі, віддаленому від приземної поверхні, забезпечив різке зниження впливу навколишніх радіошумів. Отримані вперше за допомогою АЦП і спеціальної програми експериментальні залежності різниці фаз від часу польоту БПЛА задовільно якісно і кількісно описують теоретичну криву залежності різниці фаз радіохвилі з частотою 433 МГц від віддалі до антен.
[1] В. Чигінь, С. Свідерок, Патент 58085 України, МПК F41G 3/00, спосіб отримання поправок для стрільби, 2011, Бюл. № 6.
[2] О. Коробка, “Пасивна радіолокація. Загальні перспективи розвитку”, Радіоелектронні і комп’ютерні системи, вип. 2(6), с. 11–15, 2004.
[3] Л. Перевезенцев, А. Семенов. Моноімпульсні вторинні радіолокаційні станції. Київ, Україна: НАУ, 2005.
[4] А. Леонов, К. Фомичев. Моноимпульсная радиолокация. Москва, СССР : Сов. радио, 1970.
[5] Р. Довиак, Д. Эрнич. Доплеровские радиолокаторы и метеорологические наблюдения. Ленинград, СССР, 1988.
[6] С. Сотников. Дальнє приймання телепередач. Київ, Україна : Технiка, 1976.
[7] Analog Dialogue (n. d.). Technologies represented by market segments: Analog Devices. Retr. http://analog.com/en/index.html