Модифікація методу динамічного програмування при визначенні активного складу вітрової електричної станції

Національний університет «Львівська політехніка»
Національний університет "Львівська політехніка", м. Львів, Україна
Національний університет "Львівська політехніка", м. Львів, Україна

У статті викладено результати модифікації методу динамічного програмування для розв’язання задачі пакування рюкзака при визначенні активного складу вітрової електричної станції з врахуванням ефективності кожної ВЕУ вітропарку та використанням акумулюючого елемента в структурі досліджуваної системи.

Здійснено порівняльний аналіз модифікації методу динамічного програмування для визначення активного складу вітрової електричної станції  з класичним методом динамічного програмування, та методом динамічного програмування зі підвищенням навантаження на експериментально встановлений відсоток, визначено переваги та недоліки використання кожного з досліджуваних методів.

Встановлено що, модифікація методу динамічного програмування для розв’язання задачі  пакування рюкзака показує можливість покращення умови рівності генерації та споживання електричної енергії в порівнянні з класичним методом динамічного програмування до середнього відхилення 0,046% та дозволяє застосувати даний метод для визначення активного складу вітрової електричної станції.

1. M. Medykovskyy and O. Shunevych, “Technique for determination of  a wind power station structure with consideration of its load dynamics”, Modeliuvannia ta informatsiyni tekhnolohiyi, Pukhov Institute for Modelling in Energy Engineering of National Academy of Sciebces of Ukraine: Kyiv, Ukraine, no. 53, pp. 175–181, 2009. (Ukrainian)
  2. M. Medykovskyy and O. Shunevych, “Application of integer programming to determination of  a wind power station structure”, Modeliuvannia ta informatsiyni tekhnolohiyi, Pukhov Institute for Modelling in Energy Engineering of National Academy of Sciences of Ukraine: Kyiv, Ukraine, no. 57, pp. 230-233, 2010. (Ukrainian)
  3. M. Medykovskyy and O. Shunevych, “Multi-criterion technique for estimation of a wind turbine efficiency”, in Visnyk inzhenernoyi akademiyi Ukrayiny, Kyiv, Ukraine, no. 3-4, pp. 240-245, 2010. (Ukrainian)
  4. M. Medykovskyy and O. Shunevych, “Research into efficiency of techniques used for determination of importance weight coefficients”, in Visnyk Khmelnytskoho natsionalnoho universytetu, Khmelnytskyi National University: Khmelnytskyi, Ukraine, no. 5, pp. 176-18, 2011. (Ukrainian)
  5. M. Medykovskyy and O. Shunevych, “Modified Petri network for analysis of a wind power station structure”, Motrol – Commission of motorization and energetic in agriculture, vol. 14. no.4, pp. 178-184, Lublin, Poland, 2012. (Ukrainian)
  6. P. Norvig, “Techniques for Automatic Memorization with Applications to Context-Free Parsing”, Computational Linguistics, vol. 17, no. 1, pp. 91–98, 1991.
  7. P. Konyukhovskiy, Mathematical methods for operational research in economics. St. Petersburg, Russia, 2000.
  8.  R. Frost, R. Hafiz, and P. Callaghan. "Modular and Efficient Top-Down Parsing for Ambiguous Left-Recursive Grammars", in Proc. 10th International Workshop on Parsing Technologies (IWPT), ACL-SIGPARSE, pp. 109 – 120, Prague, Czech Republic, 2007.