Методика і результати сейсмічних досліджень МОХЗ в Онезькому рудному районі (Балтійський щит)

2013;
: pp. 367 - 369
Надіслано: Липень 22, 2013
Інститут геології Карельського наукового центру РАН
Російський Геоекологічний Центр Філія Федерального Державного унітарного Геологічного Підприємства "Урангео"
Інститут геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України, м. Київ

У даній роботі викладено методику та результати статистичної обробки даних обмінних хвиль землетрусів в Онезькому рудному районі. Показано зв’язок сейсмічних параметрів з особливостями геологічної будови окремих блоків земної кори. Встановлено, що родовища просторово пов’язані з наявністю підвищеної потужності андерплейтінгового шару, де, ймовірно, проходила в палеопротерозої головна диференціація мантійних магматичних розплавів з відділенням флюїдних і рудних фаз. Вона створювала сприятливі умови для подальшого впровадження збагачених металами магматичних розплавів в верхні рівні кори.

1. Дрогицкая Г.М. Особенности глубинного строения земной коры Корсунь-Новомиргородского и Новоукраинского массивов (Украинский щит) по сейсмическим данным / Геодинамика,
    № 1(8), 2009, С. 76-83.
  2. Никитин А.А., Петров А.В., Алексашин А.С. Комплекс спектрально корреляционного анализа данных „КОСКАД 3D” Москва, Московский Государственный геолого-разведочный уни­верситет. – 2004. – 158 с.
  3. Онежская палеопротерозойская структура (геология, тектоника, глубинное строение и минерагения) / Отв. ред. Л.В. Глушанин, Н.В. Шаров, В.В. Щипцов. – Петрозаводск: КарНЦ РАН, 2011, 431 с.
  4. Старостенко В.И., Казанский В.И., Попов Н.И., Дрогицкая Г.М., Заяц В.Б., Макивчук О.Ф., Трипольский А.А., Чичеров М.В. От поверхностных структур к интегральной глубинной модели Кировоградского рудного района (Украинский щит) I // Геофиз. журн. − 2010. – 32, № 1. − С. 3-33.
  5. Шаров Н.В., Исанина Э.В., Заможняя Н.Г., Круп­нова Н.А., Сулейманов А.К. Результаты глубинных сейсмических исследований методами ОГТ, ГСЗ и МОВЗ Онежско-Ладожской площади (Республика Карелия, Россия) // Геофиз. журн.  − 2011. – 33, № 3. – С. 23-39.
  6. Яновская Т.Б., Дмитриева Л.А., Влияние нежесткости контакта упругих сред на коэффициент отражения, преломления и обмена // Изв. АН СССР, Физика земли. – 1991. – № 5. – С. 17-22.