безпілотний літальний апарат

Аналіз впливу залишкової дисторсії та зсуву зображення на точність визначення координат місцевості при зніманні з БПЛА

Метою роботи є дослідження цифрової неметричної камери Canon EOS 5D Mark III, що встановлюється на октокоптері DJI S1000 на предмет точності визначення просторових координат за знімками. Виявлення та аналіз джерел похибок, що впливають на точність стереофотограмметричного знімання камерою Canon EOS 5D Mark III. Виконано стереофотограмметричне знімання та аерознімання з октокоптера DJI S1000 полігону маркованих точок, що слугували джерелом отримання даних для побудови стереомоделей з їх подальшим опрацюванням в програмному пакеті «Delta 2».

Розробка та дослідження БПЛА для аерознімання

Мета. Розробити БПЛА для топографічних аерознімальних цілей та дослідити його особливості і відповідність виконання поставлених завдань. Методика. Науковці Інституту геодезії Національного університету “Львівська політехніка” та виробничники фірми Abris Design Group послідовно розробляли та досліджували декілька моделей БПЛА з метою створення досконалого зразка, за допомогою якого можливо проводити аерознімання для топографічних цілей. У результаті раніше проведених експериментальних робіт визначено технічні вимоги до створення аерознімальних БПЛА.

Аналіз фотографій на ФСК «Дельта» в контексті фотограметричної корисності для благоустрою місцевого значення

Розвиток авіаційної техніки, телеінформатики викликає цікаві, безпілотні форми літаючих апаратів для їх застосування у фотограмметрії та дистанційному зондуванні. Зображення, отримані з дельтопланів або інших літаючих апаратів (з висотою менше 200 метрів) пропонується застосовувати для оновлення геоданих невеликих локальних ділянок фотограмметричними методами. Низькостельові польоти виконані на платформі літак – дельтоплан, потім отримані знімки проаналізовано на ЦФС «Дельта».

Аналіз результатів для створення ортофотопланів та цифрових моделей рельєфу із застосуванням БПЛА TRIMBLE UX-5

Мета. Метою цієї роботи є аналіз та дослідження можливостей безпілотних літальних апаратів (БПЛА) Trimble UX5 для створення ортофотопланів і цифрових моделей рельєфу (ЦМР), а також виявлення і усунення можливих недоліків під час аерознімання та опрацювання аерознімків. Методика. Перед початком аерознімальних робіт проводилось рекогносцирування місцевості. Для кобрирування та глісади обирали майданчики, які мали відповідні площадні параметри, вказані у технічних характеристиках БПЛА.

Технологічні особливості створення великомасштабного топографічного плану Львівського міського полігону твердих побутових відходів комбінованим методом

Мета. Під час функціонування полігону ТПВ важливим фактором, який впливає на його роботу, є дотримання вимог щодо експлуатації. З початку роботи Львівського міського полігону ТПВ, а саме з 1959 р. і до 2016 р., як свідчать різні постанови, приписи та наукові публікації, він експлуатувався з порушеннями та не відповідав екологічним та санітарно-гігієнічним нормам. Внаслідок пожежі та результатів її гасіння 30 травня 2016 р. стався зсув сміття.