датчики

МОДУЛЬНА АРХІТЕКТУРА ТА АЛГОРИТМИ ОБРОБКИ ДАНИХ У СИСТЕМАХ C-ITS

Дослідження зосереджено на використанні даних, отриманих через діагностичний інтерфейс OBD-II та CAN-шину, в системах C-ITS  із застосуванням таких методів обробки, як аналіз кореляції за Пірсоном і лінійна інтерполяція. Системи C-ITS спрямовані на покращення безпеки й ефективності дорожнього руху, особливо  в міських умовах. У статті аналізуються існуючі підходи до обробки даних датчиків та прогнозування якості зв’язку V2I за допомогою моделей GRU та VMD-BO-BiLSTM, а також досліджується роль мобільних додатків для інтеграції учасників дорожнього руху.

Система віддаленого контролю та керування функціями автомобіля

У статті представлено систему віддаленого контролю та керування функціями автомобіля, розроблену з використанням інноваційних технологій інтернету речей (IoT) і бездротових мереж. Під час розробки системи було застосовано такі технології, як сенсори для моніторингу технічного стану автомобіля, веб-сайт для віддаленого доступу, а також мікроконтролери для обробки даних і керування функціями автомобіля на відстані.

ОПТИМІЗАЦІЯ ГЕОМЕТРІЇ П’ЄЗОРЕЗИСТИВНОГО ЕФЕКТУ НА ПРИКЛАДІ КУБІЧНИХ КРИСТАЛІВ

На прикладі напівпровідникових кристалів Ge, Si, PbTe, PbS, InSb з різними рівнями легування та різними типами провідності проведено оптимізацію геометрії п’єзорезистивного ефекту, а саме визначено такі напрямки вимірювання напруги та прикладання одновісного тиску, які забезпечують максимально досяжне значення ефекту. Оптимізація базується на підході, що використовує побудову та аналіз екстремальних поверхонь, які представляють усі можливі максимуми цільової функції (величини ефекту) при різних просторових орієнтаціях взаємодіючих факторів.

РОЗРОБКА КІБЕРФІЗИЧНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ АВТОМАТИЗАЦІЇ ТА КЕРУВАННЯ ІНТЕРНЕТОМ РЕЧЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ ПЛАТФОРМИ HOME ASSISTANT

У роботі представлено розробку кіберфізичної системи на основі платформи HomeAssistant для ефективної автоматизації та управління пристроями Інтернету речей (IoT). Розглянуто архітектурні особливості, технічну реалізацію та перспективи розвитку системи, з акцентом на здатність інтегрувати широкий спектр сенсорів та IoT-пристроїв в одну мережу для створення адаптивних та інтелектуальних рішень.

БАЗОВА СТРУКТУРА СИСТЕМИ НЕЙРОНЕЧІТКОГО УПРАВЛІННЯ ГРУПОЮ МОБІЛЬНИХ РОБОТОТЕХНІЧНИХ ПЛАТФОРМ

Показано, що для групового управління мобільними робототехнічними платформами (МРП) можуть використовуватися такі підходи: централізований (зосереджений), децентралізований (розподілений) та гібридний. Визначено, що актуальним завданням є розроблення системи нейронечіткого управління групою МРП, яка повинна виконувати: розподіл завдань між МРП, визначення маршрутів руху МРП, спільне планування робіт та їх синхронізацію.

A Computer System for Collecting Data on Temperature and Humidity on Premises

Abstract: Nowadays, it is impossible to do without cli- mate control in enterprises, especially when these are en- terprises that manufacture products that can become unus- able under the influence of environmental factors such as high or low temperature, humidity, and dryness. Basically, in most enterprises, finding a solution to this issue is re- quired by state standards, which cannot be ignored, be- cause it can harm people.

SMART SYSTEM FOR MONITORING WATER QUALITY PARAMETERS

Water is the most crucial factor for all living organisms, so it is essential to protect it. And water quality monitoring is one of the first steps required in the rational development and management of water resources. Smart systems used for real-time quality control and power consumption are rapidly developing. Their implementation in water quality assurance systems is essential and actual.

Базова архітектура мобільної робототехнічної платформи з інтелектуальною системою управління рухом і захистом передачі даних

Визначено вимоги до мобільної роботехнічної платформи (МРТП) з інтелектуальною системою управління рухом і захистом передачі даних, основними з яких є забезпечення: зменшення габаритів, енергоспоживання та вартості; дистанційного та інтелектуального автономного управління рухом; криптографічного захисту передачі даних у реальному часі; збереження працездатності в умовах дії зовнішніх чинників; адаптації до вимог замовника; здатність самостійно виконувати завдання в умовах невизначеності зовнішньої обстановки.

Кіберфізична система автономного поливу з дистанційним управлінням

У сучасних реаліях темп життя людей набагато вищий, ніж 30 років тому, і він все ще зро- стає. При цьому кількість інформації також зростає. Цю інформацію слід обробляти постійно, щодня, щойно вона надходить. Обсяги виробництва також не стоять на місці. Такий живий ритм життя вимагає послідовності та безперервності процесу. І ці процеси має забезпечити людина.

Implementation of Smart Technologies in the Mine

The basic methods and principles of mine safety systems have been considered in the paper. The algorithm of one possible smart device (smart helmet) is depicted. This algorithm describes the basic principles of this device. The device allows to find danger in the environment where the miner works, as well as monitors the condition of the miner. It can also quickly analyze this information and report the danger when it is detected. The system has been developed and programmed including basic modules for implementing this algorithm.