геодезичний моніторинг

Дослідження високоточного двостороннього геометричного нівелювання

Метою статті є дослідження точності двостороннього геометричного нівелювання, розроблення методики його виконання з ціллю підвищення точності визначення перевищень шляхом врахування вертикальної рефракції та контролю негоризонтальності променя нівелювання. Методика. Враховуючи те, що в цифрових нівелірах є можливість вимірювати віддалі до рейок, враховувати негоризонтальність променя, та вертикальної рефракції в результати під час вимірювань, нами запропоновано спосіб двостороннього геометричного нівелювання.

Оцінка стабільності дамби водосховища за допомогою методу постійних розсіювачів INSAR С-діапазону

Метою даної статті є аналіз результатів обробки часових рядів радіолокаційних знімків методом постійних розсіювачів для оцінки стабільності вертикального положення дамби водосховища. Об’єктом дослідження є дамба ставка-охолоджувача Хмельницької атомної електростанції. У зв’язку з виробничою необхідністю постало завдання провести аналіз стійкості дамби у вертикальному положенні незалежним методом за період 2016-2022 рр. Реалізація такого завдання стала можливою лише за рахунок використання бази даних супутникових радіолокаційних знімків зазначеної території.

Геодинаміка Теребле-Ріцького техногенного полігону

На основі результатів комплексного аналізу даних геодезичних вимірів і геологічного вивчення території Теребле-Ріцької дериваційної гідроелектростанції створена геодинамічна модель взаємодії інженерних споруд та геологічного середовища. Викладені рекомендації для проведення моніторингу геодинамічних процесів.

Результати геодезичного контролю напружено-деформованого стану ЗОРВ АЕС з ВВЕР-1000

На конкретному прикладі за результатами геодезичного контролю геометричних параметрів ЗОРВ оцінено вплив робіт по натягу арматурних пучківна напружено-деформований стан, яке підтвердило ефективність геодезичних робіт в загальному комплексі заходів щодо забезпечення експлуатаційної надійності ЗОРВ АЕС з ВВЕР-1000.

Методика опрацювання кінематичних мереж на прикладі напірного трубопроводу Тереблє-Ріцької ГЕС

За результатами перманентних геодезичних вимірювань виконаних за допомогою роботизованого електронного тахеометра Leica TPS 1201 досліджено короткоперіодичні зміщення фундаменту опорного трубопроводу Теребле-Ріцької ГЕС. Розроблено алгоритми програми обчислення та моделювання деформаційних процесів трубопроводу на основі теорії кінематичних коефіцієнтів. Виконані дослідження залежності точності визначення зсувів від їх інтенсивності і кількості циклів спостережень.

Дослідження перенесення гравійно-галькових мас у руслі р.Стрий за даними геодезичного моніторингу

За даними геодезичних вишукувань побудовані поперечні профілі русла р. Стрий, на ділянці поблизу м Стрий. Аналіз результатів спостережень дає можливість зробити висновки про процеси переносу і акумуляції гравійних
і галькових мас в нижчих ділянках р. Стрий.