геологія

Геологія та перспективи вуглеводнів у перехідній зоні мілководдя Апшеронського родовища

Район Апшеронського родовища представляє найбільш багатообіцяючі нафтогазові перспективи в межах мілководної перехідної зони Апшеронського архіпелагу на всіх потенційних рівнях пластів. Представлені у статті дослідження мають на меті виявити геологорозвідувальний потенціал території та пов’язані з цим нові можливості для бізнесу. Регіон охоплює глибини води від 10 до 20 метрів. Методологічно ми використали доступні нові сейсмічні дані, оцінили дані еталонних свердловин і врахували інші геологічні фактори в рамках програми Petrel.

Земна кора східного сегменту Українських Карпат в зоні регіонального профілю РП-5: будова, геодинаміка, нафтогазоносність

Метою роботи є широко представити для наукової спільноти і детально проаналізувати будову та нафтогазоносність літосфери Буковини (східної частини Карпатського регіону України) за унікальними даними по регіональному профілю МВХ-СГТ РП-5 та по сусідніх регіональних профілях з залученням інших геолого-геофізичних даних.

Дослідження впливу коливання рівня води на геодинамічну ситуацію в природно-технічній геосистемі каскаду Дністровських ГЕС і ГАЕС

Метою досліджень є виявлення залежності між змінами рівня води та локальною сейсмічною активністю регіону в якому функціонує каскад Дністровських ГЕС та ГАЕС. Методика. Для аналізу сейсмічної активності використано статистичну інформацію за період з 2016 по 2021 рік. Використовуючи фільтрацію, відібрано гіпоцентри землетрусів в радіусі 30 км від сейсмічної станції з індексом NDNU, за допомогою інструментів геоінформаційних технологій, гіпоцентри землетрусів співставлені з  геологічною будовою регіону. Результати.

Громадсько-освітня діяльність та наукова спадщина Юліана Медведського (1845–1918 рр.)

На основі аналізу архівних джерел висвітлено громадську та наукову діяльність Юліан Медведського. Розглянуто життєвий шлях українського науковця на тлі суспільно-політичних процесів другої половини XIX ст. Проаналізовано становлення Ю. Медведського як науковця та викладача Вищої технічної школи у Львові. Висвітлено його участь у громадському житті українських та польських наукових та культурно-просвітницьких товариств Східної Галичини.

Геологічна еволюція Карпат у світлі терейнового аналізу

Запропонована модель геологічного розвитку Українських Карпат з точки зору терейнового аналізу та з врахуванням нових геологічних матеріалів, одержаних при геолого-картувальних роботах.

Геологічні та картографічні передумови виділення рудно-магматичних систем

Більша кількість рудних родовищ розташовані в рудно-магматичних системах, які генетично пов’язані з кільцевими структурами. Вивчення усіх наявних картографічних матеріалів дозволятиме виявляти ознаки та передумови різних типів зруденіння та розробити критерії пошуків рудних родовищ.