ідея

СПОСОБИ, ПРИЙОМИ ТА МАТЕРІАЛИ ФОРМОТВОРЕННЯ В АРХІТЕКТУРНОМУ ПРОЦЕСІ СТАНОВЛЕННЯ ХРАМОВИХ БУДІВЕЛЬ УКРАЇНИ

Нами розглядається процес формотворення, що здійснюється засобами забезпечення відмінностей, через структуру, колір, фактуру і текстуру. Форма уявляється як структура елементів і співвідношень, ієрархічно розділених для встановлення сукупної єдності. Її три об'єктивні категорії: маса, текстура і колір. Вона матиме повніше і правильніше значення, якщо нами вона буде розумітися як якась "активна енергія". Форма стає для нас "нею"- енергією, що поєднує в одну цілісність складові її елементи; форму можна вважати "силовим полем", а не просто геометричним поняттям.

Сутність та особливості фінансування стартап-підприємств

Обґрунтовано актуальність створення стартап-підприємств та необхідність залучення інвестицій для їхнього розвитку. Розглянуто та проаналізовано різні підходи до визначення сутності стартапу, на підставі чого уточнено трактування понять «стартап» та «стартап-підприємство». Ідентифіковано та охарактеризовано базові раунди фінансування стартап-підприємств із зазначенням обсягів коштів, які можна отримати на кожній стадії. Проаналізовано тенденції інвестування у вітчизняні стартап-компанії.

ВПЛИВ ІДЕЙ АРХІТЕКТОРА КІЗЛЕРА НА ФУТУРИСТИЧНЕ ПРОЕКТУВАННЯ СТУДЕНТІВ КАФЕДРИ ДИЗАЙНУ АРХІТЕКТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА (ДАС) НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА» (НА ПРИКЛАДІ ЕСКІЗ-ПРОЕКТУ ПРЕДСТАВНИЦТВА ВАТИКАНУ У ЛЬВОВІ)

Одним з найцікавіших навчальних футуристичних проектів, який з’явився у 2020 році на кафедрі ДАС став ескіз-проект Представництва Ватикану у Львові, який був виконаний студентом 3 курсу кафедри Дизайну архітектурного середовища Юрієм Чолавином  під керівництвом професора Віктора Івановича Проскурякова. Просторова структура Представництва Ватикану була сформована двома об’єктами: добудовою Південної вежі Архикатедральної Базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії на площі Катедральній та будівлі офісу на вулиці Театральній.

Інноваційні вияви історичної пам’яті у філософсько-релігійних ідеях: cуперечності гармонізації

На підставі спадщини українських мислителів 60-х рр. ХІХ ст. — 70-х рр. ХХ ст. розкрито інноваційні особливості історичної пам’яті стосовно обміркованих ідей. Автор зазначає, що у контексті (між)релігійних комунікацій, міждисциплінарного простору такі особливості у системі духовної культури взаємообумовлюються. Суперечності й гармонізація у виниклих процесах є об’єктивними, закономірними, бо історична пам’ять є однією із запорук у розвиткові духовно-культурної спадщини.

Problem of methodological demarcation law

The article discusses current issues methodological problems of demarcation law describes the basic scientific approaches to determine the definition of law. An attempt to solve the traditional concept of discourse to the world, mainly western jurisprudence methodological problems. It is proved that from the standpoint of methodology knowledge of the entire analysis was erected on level epistemological procedures that do not derive to understand the content of the right, which, above all, viewed the problem of understanding and interpretation of the idea of law.