інформаційні технології

Аналіз навчальних платформ для осіб з особливими потребами

Ефективність соціалізації осіб із особливими потребами значно підвищується через процес навчання. Використовувані інформаційні технології для підтримки освіт- нього процесу таких осіб повинні враховувати їхні унікальні особливості психофізичного розвитку. Важливою складовою є створення оптимального комунікаційного середовища та розвиток соціальних навичок, що необхідно для повноцінного залучення учнів зі спеціальними потребами до освітнього процесу.

Правові механізми забезпечення інформаційної безпеки в Україні

У статті розглядаються правові механізми забезпечення інформаційної безпеки. Доведено, що сьогодні як ніколи, коли в Україні йде війна, питання забезпечення інформаційної безпеки набуває особливої актуальності та значущості, оскільки інформаційний простір стає «полем бою» нарівні з воєнним фронтом. Ворожі сили активно використовують інформаційні та психологічні операції для дестабілізації ситуації всередині нашої країни, створення паніки, розповсюдження фейків та підриву довіри до державних інституцій.

Застосування безпілотних літальних апаратів у будівельній сфері

Технологічні досягнення у сфері електроніки, такі як мініатюрні електромеханічні прилади і невеликі потужні електродвигуни, дозволили розробити невеликі і легкі пристрої – безпілотні літальні апарати. Останнім часом  цивільні безпілотні літальні  апарати  починають стрімко набирати популярність. Безсумнівно, у майбутньому використання БПЛА буде використовуватися для багатьох служб.

Вплив принципів цивільного процесу на правове регулювання електронного документообігу

Анотація. У статті на підставі комплексного системного аналізу чинного українського законодавства та нормативних актів Європейського Союзу розглянуто вплив принципів цивільного процесу на правове регулювання електронного документообігу. Об'єктом дослідження є правовідносини щодо електронного документообігу, що виникають між судом та іншими учасниками процесу, які пов'язані з реалізацією системи принципів цивільного судочинства.

Перспективи розвитку інформаційних технологій на основі багатовимірного перетворення форми сигналів

Запропоновано метод проектування удосконалених технічних пристроїв та систем, що ґрунтується на використанні багатовимірного векторного перетворення форми інформації і випливає з предвічної гармонії світобудови. Метод доцільно застосовувати в царині новітніх обчислювальних систем та інформаційно-вимірювальної техніки, системах цифрового опрацювання сигналів, моделювання складних об’єктів і процесів з використанням досягнень сучасних інформаційних технологій та чудових властивостей просторової геометрії Всесвіту.

Математичне та програмно-алгоритмічне моделювання системи дистанційного навчання осіб з особливими потребами

Розглянуто питання специфіки навчання осіб з особливими потребами. В цьому випадку традиційні навчальні технології замінюються на дистанційні, що зумовлює використання сучасних інтерактивних інформаційних технологій навчання. Вибір оптимального навчального маршруту для осіб з особливими потребами залежить від їх індивідуальних особливостей й вимагає для кожного конкретного випадку розроблення своїх програмних інструментів.

Управління портфелем проєктів у мультипроєктному середовищі

Створення портфелю проєктів – важливе науково-практичне завдання, оскільки стосується всіх галузей життєдіяльності людини, не є винятком сфера інформаційних технологій. Дослідження показало, що сьогодні уже є множина підходів для вирішення поставленого завдання, кожен з яких характеризується певними особливостями. Проаналізовано відомі методи розподілу ресурсів, наведено їх класифікацію та показано, що переважно вони визначаються як задачі лінійного програмування, матриці розподілення ресурсів чи реалізуються на основі емпіричних знань.

Сучасні тенденції цифровізації публічного адміністрування

Анотація. Стаття присвячена дослідженню сучасних тенденцій цифровізації публічного адміністрування. Загалом позитивно оцінюється тенденція переведення сфери публічного адміністрування у цифровий формат, адже громадянам цифровізація спрощує комунікацію з владою та усуває корупційні ризики, а для держави цей процес означає оптимізацію та прозорість у діяльності. Розглянуто досвід Німеччини у сфері цифровізації публічного управління, який може стати орієнтиром та еталоном для подальшого розвитку цифровізації в Україні.

Електронні вибори як новітнє трансформаційне явище сучасної правової реальності

У статті проводиться аналіз електронних виборів як новітнього трансформаційного явища сучасної правової реальності.

Алгебри алгоритмів для моделювання розподілу ресурсів в ІТ проектах

Розподіл ресурсів – важливе науково-практичне завдання, оскільки стосується усіх галузей життєдіяльності людини, не є винятком сфера інформаційних технологій. Дослідження показало, що сьогодні уже є множина підходів для вирішення поставленого завдання, кожен з яких характеризується певними особливостями. Проаналізовано відомі методи розподілу ресурсів, наведено їх класифікацію та показано, що переважно вони визначаються як задачі лінійного програмування, матриці розподілення ресурсів чи реалізуються на основі емпіричних знань.