котел

Переведення енергоблоків потужністю 300 МВт з газомазутними котлами на роботу при підвищеному навантаженні

Основною метою даної роботи є розроблення рекомендацій з переведення діючих енергоблоків потужністю 300 МВт на роботу при підвищеному навантаженні шляхом використання прийнятих у розрахунках і при виготовленні енергетичного обладнання резервів зі збереженням критеріїв надійності і показників економічності його роботи. Підвищення потужності діючих енергоблоків відбувається у три етапи.

Покращення техніко-економічних показників енергоблоків теплових електростанцій шляхом відмови від рециркуляції димових газів

Котлоагрегати енергоблоків теплових електричних станцій України потребують модернізації або заміни у короткостроковій перспективі, що є важливим для енергетичної безпеки загальнодержавного рівня. Авторами визначено один з можливих варіантів покращення показників ефективності роботи вугільних котлоагрегатів та енергоблоків у цілому до значень, що перевищують проектні. Таким варіантом покращення є відмова від технології застосування димових газів в якості сушильного та вентильованого агенту пилосистем та її заміна на пряме скидання газового потоку у паливню котла.

Аналіз методів збільшення терміну експлуатації котлоагрегату ТП-100А

Для реконструкції котельного агрегату ТП-100А, необхідно прийняти ряд технічних рішень: заміна 100% поверхонь нагріву первинного і вторинного контуру перегріву пари; заміна барабану котла; замкнення  пилосистеми; встановлення газощільних екранних поверхонь нагріву; заміна всіх кубів водяного економайзера; заміна всіх кубів трубчастого повітропідігрівника (ТПП); заміна запірної та регулюючої арматури; заміна всіх паропроводів в межах котельного відділення.  Замкнення пилосистеми дозволить уникнути скидання вугільного пилу на електрофільтра тим самим зменшить витрату палива на виробництво еле

Методи визначення часток складових суміші двох марок вугілля пилосистеми котла

В статті розглянуто методи визначення часток складових вугільної суміші, що спалюється в паливні котла на теплових електричних станціях. Запропоновано непрямі методи визначення часток складових суміші двох марок вугілля, що базуються на наявній інформації щодо якісних характеристик вугілля. За першим методом склад вугільної суміші визначають за значеннями вмісту летких речовин на горючу масу вугільної суміші та кожної із марок вугілля, з яких складається суміш.