Аналіз методів збільшення терміну експлуатації котлоагрегату ТП-100А

Надіслано: Січень 31, 2018
Переглянуто: Березень 13, 2018
Прийнято: Березень 29, 2018

S. Lys, O. Yurasova, N. Lashkovska. Methods of extending the life cycle of a TP-100A boiler. Energy Eng. Control Syst., 2018, Vol. 4, No. 1, pp. 1 – 8. https://doi.org/10.23939/jeecs2018.01.001

Національний університет «Львівська політехніка»

Для реконструкції котельного агрегату ТП-100А, необхідно прийняти ряд технічних рішень: заміна 100% поверхонь нагріву первинного і вторинного контуру перегріву пари; заміна барабану котла; замкнення  пилосистеми; встановлення газощільних екранних поверхонь нагріву; заміна всіх кубів водяного економайзера; заміна всіх кубів трубчастого повітропідігрівника (ТПП); заміна запірної та регулюючої арматури; заміна всіх паропроводів в межах котельного відділення.  Замкнення пилосистеми дозволить уникнути скидання вугільного пилу на електрофільтра тим самим зменшить витрату палива на виробництво електричної енергії. Встановлення газощільних екранів дозволить зменшити присоси холодного повітря в топку, що позитивно відобразиться на ККД котла і виході рідкого шлаку, а заміна кубів водяного економайзера і ТПП дозволить підігріти живильну воду, і відповідно, холодне повітря до розрахункової величини (до реконструкції температури не досягали розрахункової величини). Заміна запірної та регулюючої арматури дозволить якісно регулювати основні параметри пари (тиск та температуру), при чому збільшиться швидкість маневрування енергоблоку і зменшиться величина перепалів палива при маневруванні. Крім того, що вище вказані операції збільшують термін експлуатації, вони також приведуть до підвищення ККД котла, як мінімум на 2 % і значно підвищать маневреність енергоблоку в цілому.

1. Sigal, I.Ya. Analysis of the Ukrainian boiler economy with the view to modernization, life cycle extension or replacement of low- and medium capacity boilers. / I.Ya. Sigal, E.P. Dombrovska, A.V. Smukhina et. al. // Energy Technologies & Resource Saving Journal. – 2003. – No.6. – pp. 76–79. (in Ukrainian)
  2. Korchevoy, Yu.P. Boiler industry as an essential element of power engineering development / Yu.P. Korchevoy, A.Yu. Maistrenko, N.I. Dunayevska, А.А. Potapov // Power Engineering and Electrification Journal. – 2004. – No.12. – pp. 7–9. (in Ukrainian)
  3. Korchevoy, Yu.P. Methods of modernization and reconditioning of pulverized coal boiler units for thermal power stations / Yu.P. Korchevoy, A.Yu. Maistrenko, I.A. Volchyn // Novyny Energetyky Journal. – 2000. – No.4. – pp. 38–40. (in Ukrainian)
  4. Yanko, P.I. Operation modes of power-generating boilers. Monograph. / P.I. Yanko, Y.S. Mysak. – Lviv: Ukrainian Technologies Publishers, 2004 – 271 p. (in Ukrainian)
  5. Operation and Maintenance of Zakhidenergo OJSC TPS power-generating equipment. Edited by Omelianovskyi, P.Y., Mysak, Y.S. Ukrainian Technologies Publishers, 2005 – 410 p. (in Ukrainian)
  6. Dneprov Ю.В. Installation of low- and medium capacity boiler units / Yu.V. Dneprov, D.N. Smirnov, M.S. Feistein. – Moscow: Vysshaya Shkola Publishers, 1980. – 334 p. (in Russian)
  7. Mikhailov V.E. Results from expert tests of the TP-100A boiler at the Lugansk thermal power station during the combustion of lean coal and anthracite culm with addition of RA-GEN-F anaklarid / Mikhailov V.E., Tupitsyn S.P., Sokolov V.V., Chebakova G.F., Malygin V.I., Yazykov Yu.V., Kharchenko A.V., Chetverikov A.N. // Thermal Engineering. – 2012. – V. 59. No.8. – pp. 573-579.
  8. Sergeyev А.В. Reference tutorial for boiler room staff: Boiler Room Coad-Handling System. Second Edition. – SPb: DENAN, 2007. –      320 p. (in Russian)