магнітотелуричні зондування

Геоелектричний образ верхньої частини земної кори південного сходу Яно-Колимської складчастої системи і характерні особливості будови золоторудних вузлів за геофізичними даними

На основі інтерпретації кривих магнітотелуричного зондування побудована геоелектрична модель південного сходу Яно-Колимської складчастої системи. В результаті зіставлення глибинних геоелектричних параметрів з даними, отриманими іншими методами, виявлені узагальнені геолого-геофізичні критерії, що характеризують золоторудні вузли південного сходу Яно-Колимської складчастої системи.

Порівняльний аналіз графічного представлення 3D моделей за даними магнітотелуричного зондування

Представлена нова програма (TAR3D) тривимірної візуалізації даних, що створена в середовищі MATLAB. На прикладі результатів двовимірного моделювання даних магнітотелуричних зондувань Кіровоградського рудного району показано можливості програми. Проведено співставлення з відомими у світі подібними програмами.

Геофізична модель вогнища потужного Олюторського землетрусу в Камчатсько-Корякській складчатій області

Наведено результати магнітотелуричних досліджень в вогнищевій зоні Олюторського землетрусу (20.04.2006 г.; Мw=7,6).

3D геоелектрична модель о. Зміїний

Представлені результати тривимірної геоелектричної моделі о. Зміїний і прилеглих горстових піднять Зміїноострівного і Вилківського. За попередніми оцінками отримані зони високої провідності на глибинах від 20 до 100 км з питомим електричним опором 25 Ом*м. Зроблено припущення, що зміни електричних параметрів в земній корі і верхній мантії обумовлені перерозподілом глибинних флюїдів.