молодь

Залучення молоді до формування та реалізації молодіжної політики на місцевому рівні в умовах війни

У статті розглянуто сьогоднішній стан молодіжної політики України у часі російської агресії проти України. Проаналізовано важливість залучення молоді до розробки та реалізації молодіжної політики під час воєнного стану. Простежено основні чинники, які впливають на результативність цільових програм у сфері молодіжної політики на локальних рівнях на прикладі Івано- Франківської міської територіальної громади та перспективи відбудови України після завершення війни.

Формування комплексного механізму державного управління в сфері соціального становлення та розвитку молоді

З’ясовано сутність поняття «комплексний механізм державного управління». Подано модель взаємодії держави, суспільства та молоді. Розроблено матрицю комплексного механізму в сфері соціального становлення та розвитку молоді.

Перспективи державного будівництва та українська національна ідея у працях Івана Франка

Розкрито роздуми І. Франка на тему української національної ідеї та перспектив українського державoтвoрення пoчатку ХХ ст. На матеріалах публіцистичної спадщини з’ясовано погляди І. Франка на суть української національної ідеї та засоби її реалізації, зокрема роль молодого покоління в консолідації всіх національно-патріотичних сил у боротьбі за незалежність і соборність України в умoвах прагнення націoнальнoгo визвoлення та бoрoтьби із зoвнішніми вoрoгами й внутрішніми викликами.

Формування та проведення державної політики зайнятості молоді на регіональному рівні в україні (1991 – 2020 рр.)

Досліджено особливості формування та проведення державної політики зайнятості молоді на регіональному рівні в Україні у 1991 – 2020 рр. Висвітлено трансформацію підходів до політики зайнятості молоді на регіональному рівні від радянських до ринкових, а також моделей політики зайнятості молоді на регіональному рівні від патерналістської до ринкової, у межах соціального діалогу, до моделі відповідної політики в умовах децентралізації. Обґрунтовано, що працевлаштування молоді перебуває у предметній сфері молодіжної, освітньої, регіональної соціальної політик.

Strengthening micro-entrepreneurship for the disadvantaged youth in Middle East and North Africa

The article presents the research of tools that stimulate micro-entrepreneurship for unemployed youth, facilitate self-employment, formalize entrepreneurship and lessen the gender gap in business. The proposals
developed are aimed at creating new business opportunities for the unemployed young people. Centers of Professional Orientation and Integration (CPOI) create and utilize online database, combining business and education resources.
This database is the key element of the system as it accumulates information about labor market for CPOI,