перехідні процеси

Методика розрахунку коефіцієнта теплопередачі в геліосистемах з ламінарним і перехідним режимами руху потоку теплоносія, структуруваного на частини

У цій роботі запропоновано новий метод вибору класичних емпіричних рівнянь для розрахунку коефіцієнтів тепловіддачі в трубах кожухотрубного теплообмінника в перехідному режимі. Цей метод ґрунтується на тому, що потік структурований на зону ламінарного примежового шару (ЛПШ) і турбулізовану частину, а коефіцієнт тепловіддачі розраховується через перехідну і турбулентну теплопровідність, а також середню товщину ЛПШ і, відповідно, середню товщину решти потоку теплоносія.

Математична модель перехідних процесів двигуна постійного струму зі збудженням від постійних магнітів

Двигуни постійного струму зі збудженням від постійних магнітів (ДПС ПМ) внаслідок кращих енергетичних показників мають перевагу над колекторними двигунами з електромагнітним збудженням. Застосування для дослідження ДПС ПМ аналітичних методів потребує прийняття суттєвих спрощень, а використання польових методів є достатньо трудомістким. На наш погляд, застосування методів електричних та магнітних кіл дає змогу досягти достатньої для інженерних потреб точності розрахунку ДПС ПМ.

Вплив обмеженої розрядності на реалізацію передатної функції в цифрових системах

Проаналізовано малодосліджену проблему в цифрових системах керування — вплив на їхню поведінку обмеженої розрядності апаратної частини і, відповідно, коефіцієнтів дискретних передавальних функцій. Дослідження здійснено методом нулів і полюсів та перехідних характеристик з використанням математичного застосунку MATLAB з бібліотекою Control System Toolbox і підтвердили актуальність цієї проблеми.

Оптимізація електромеханічної системи шляхом формування матриці зворотних зв’язків за змінними стану

Задача забезпечення потрібних динамічних показників технічних систем є однією з основних задач теорії автоматичного керування. Синтез таких систем здійснюється на основі тих чи інших критеріїв, які характеризуються якість керування. На сьогоднішній день найбільш поширеним критерієм функціонування динамічної системи є інтегральний критерій від квадратичної форми, яка включає не тільки координати об’єкта, а і керуючі впливи.

Моделювання вимикача надвисокої напруги для аналізу перехідних процесів в електротехнічних системах пересилання енергії

На основі узагальненого міждисциплінарного (інтердисциплінарного) методу ма- тематичного моделювання, який ґрунтується на модифікації інтегрального варіаційного принципу Гамільтона — Остроградського, запропоновано математичну модель вимика- ча надвисокої напруги, основний акцент у якій зроблено на моделюванні роботи ме- ханізму переміщення його контактів. Представлено результати комп’ютерної симуляції характерних перехідних процесів фрагмента електротехнічної системи пересилання енергії з врахуванням впливу на них електромеханічних процесів механізму переміщен- ня контактів вимикача.

Аналіз неусталених процесів у лінії електропередачі, що з’єднує ПС «Західноукраїнська» та ПС «Вінницька»

За міждисциплінарними підходами, представлено математичну модель фрагмента електроенергетичної системи ключовим елементом якої є лінія електропередачі ПС «Західноукраїнська» — ПС «Вінницька». Проаналізовано неусталені процеси у лінії електропередачі в однолінійному виконанні. Результати перехідних процесів наведено у вигляді рисунків, що аналізуються.

Математична модель каскаду «однофазний двопівперіодний випрямляч – мотор постійного струму з паралельним збудженням»

Наведено математичну модель каскаду: однофазний двопівперіодний
випрямляч з двома вентилями – мотор постійного струму з паралельним збудженням, а також запропоновано метод аналізу перехідних та усталених режимів його роботи.