реологічні властивості

Фотополімеризація полігідроксіетилакрилату (ПГЕА): зв'язок експериментальних параметрів і в'язкопружних властивостей

Оцінено активність фотоініціювальної системи на основі триетаноламіну (ТЕОА) і метиленового синього (МС) у фотополімеризації мономеру гідроксіетил-акрилату (ГЕА) в умовах дуже м'якого опромінення. Виявлено помітну різницю в кінетиці полімеризації для серії експериментів ПГЕА залежно від концентрацій ТЕОА/МС, а також рН розчинів. Дійсно, комплексна в'язкість (η*), модуль зберігання (G') і модуль втрат (G") отриманих полімерів потенційно залежали від цих експериментальних параметрів, незважаючи на співрозмірні значення конверсії мономеру.

Особливості технології перероблення важких нафт з високим вмістом сірки

Проведені дослідження нафт Яблунівського родовища (Полтавська обл., Україна) для вибору подальших шляхів їх перероблення. За допомогою методу імітованої дистиляції досліджено фракційний склад. Визначені структурно-механічні властивості нафтопродуктів, вміст металів та елементний склад. Встановлено, що нафти є важкими з високим вмістом сірки, не містять світлих дистилятів, мають високу густину та в’язкість, велику кількість металів. Запропоновано блок-схему переробки таких нафт.

Дослідження структури, фізико-хімічних і електрокінетичних властивостей гідроксиду кальцію у цукровому виробництві

В статті наведено деякі основні положення впливу методів одержання вапняного молока та його фізико-хімічної природи на технологічний процес очищення дифузійного соку. Запропоновані засоби запобігання порушень технологічного режиму очищення дифузійного соку, які спричинені методами приготування вапняного молока. Досліджено електрокінетичний потенціал вапняного молока та запропоновано структуру міцели гідроксиду кальцію вапняного молока.

Реологічні властивості системи водна дисперсія полімеру–целюлозний загусник

Запропоновано спосіб модифікації полімерних водних дисперсій за допомогою загусників, а саме естерів целюлози. Досліджено вплив природи плівкоутворюючого агенту на реологічні властивості системи за різного ступеню деформації зсуву. Визначено структурно-механічні та реологічні властивості досліджуваних систем. Встановлено, що гідроксиетилцелюлоза є кращим загусником у порівнянні з карбоксиметилцелюлозою. Гідроксиетилцелюлоза надає двокомпонентним системам більш чітко визначені псевдопластичні властивості, що полегшує виробництво та застосування фарб.

Про вплив мікро- і макрокристалічних парафінів на фізичні та реологічні властивості сирої нафти і органічних розчинників

Досліджено вплив мікро- і макрокристалічних парафінів на властивості сирої нафти і органічних розчинників. Показано, що мікрокристалічні парафіни мають найбільший вплив на фізичні та реологічні властивості досліджуваних компонентів. Встановлено, що концентрація розгалужених алканів в парафінах є ключовим параметром, який зумовлює зміни властивостей.