структурування

HYDROGELS BASED ON NATURAL POLYMERS STRUCTURED WITH PROPYLENE GLYCOL DIEPOXIDE FOR DRUG DELIVERY

The article presents the conditions of synthesis and the results of characterization of the obtained gelatin and gelatin-alginate hydrogels structured with polypropylene glycol diepoxide. The swelling in water, saline, and model exudate was studied, and the gel fraction and tensile strength of the synthesized samples were determined. The regularities of saturation with drugs and their release into model environments were obtained.

Епоксидні композити з натуральним наповнювачем карбонатом кальцію. 2. Одержання епоксидних композитів у присутності монометакрилової похідної епоксидної смоли epidian-6

На основі епоксидної смоли Epidian-6 і метакрилової кислоти синтезована монометакрилова похідна епоксидної смоли Epidian-6, яка містить вільну епоксидну та метакрилову групу (ММАПЕС). Підтверджено структуру ММАПЕС з використанням ІЧ-спектроскопії. Встановлена термічна стабільність ММАПЕС. Вивчено структурування ненаповнених та наповнених СаСО3 епокси-олігомерних сумішей в присутності ММАПЕС. З використанням ІЧ-спектроскопії встановлено хімізм формування сумішей на основі Epidian-5, олігоестеракрилату ТГМ-3, ММАПЕС і поліетиленполіаміну.

СТРУКТУРУВАННЯ ЕПОКСИОЛІГОЕСТЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙ У ПРИСУТНОСТІ ПЕРОКСИДОВАНОЇ ЕПОКСИДНОЇ СМОЛИ

Щоб  покращити властивості епоксидних смол  їх модифікують різними сполуками, зокрема олігоестерами. Композиції на основі епоксидної смоли ЕД-20 і ненасичених олігоестерів структуруються в присутності поліетиленполіаміну (ПЕПА). Олігоестер виконує роль пластифікатора, що хімічно не зв’язаний з молекулами просторово-зшитої структури. Це приводить до того, що в процесі експлуатації плівок на основі епоксиолігоестерних композицій спостерігається погіршення їх фізико-механічних і хімічних властивостей.

Структурування та електропровідність полімерних композитів, піролізованих за високої температури

На основі сумішей фенолформальдегіду і епоксидних смол створено нові монолітні матеріали в присутності органічних сполук кремнію і скловолокна, відпалених у вакуумі і водневому середовищі. Досліджено електропровідні, магнітні та деякі інші властивості синтезованих матеріалів. Експериментально встановлено, що одержані продукти мають напівпровідникові властивості; рівень провідності яких регулюється підбором технологічних умов. Інтенсивність і рухливість носіїв заряду зростає з підвищенням температури відпалу.

Структурування колагену дерми при формуванні шкіряного напівфабрикату

Досліджено колоїдно-хімічні особливості постадійного формування структурованого шкіряного напівфабрикату. Встановлено, що активність гідроксосульфатохромових комплексів суттєво підвищується при переході аніонної в катіонну форму. При пластифікації структури дерми алкілкарбоксиетаноламінами прискорюється дифузія гідроксосульфатохромових комплексів у дерму, що забезпечує високий рівень хімічного структурування колагену дерми.