ультразвук

Синтез наночастинок срібла та бінарної системи срібло-золото гальванічним заміщенням в ультразвуковому полі

Досліджено умови синтезу колоїдних розчинів наночастинок срібла гальванічним заміщенням в ультразвуковому полі та бінарної системи AgAuNPs гальванічним заміщенням. Показано, що в розчинах натрію поліакрилату та прекурсорів металів AgNO3 і H[AuCl4] утворюються колоїдні розчини стабілізованих наночастинок з максимумами поглинання 410 нм (AgNPs) й 540…560 нм (AgAuNPs). Синтезовані AgAuNPs мають сферичну форму, їхні розміри не перевищують 20 нм.

Деградація конго червоного з використанням перйодату, активованого ультразвуком і залізом(II)

Перйодат, активований комбінацією ультразвуку та Fe(II), було використано для окиснювальної деградації аніонного діазобарвника конго червоного (КЧ). Проаналізовано вплив основних факторів (початкового рН, мольного співвідношення КЧ:KIO4:FeSO4, кількості Fe(II), питомої потужності ультразвукового кавітаційного оброблення) на ефективність його деградації.

Методи розділення емульсій важкої нафти. огляд

Деемульгування (зневоднення) є однією з найважливіших проблем у нафтовій промисловості. Особливістю емульсій важких нафт є їхня висока стабільність, оскільки важка нафта містить значну кількість смол та асфальтенів. У цій статті подано огляд проблеми зневоднення важких нафтових емульсій, підкреслено важливість розуміння їхніх властивостей для розробки відповідних методів деемульгування. Особливу увагу приділено використанню екологічно безпечних деемульгаторів. Аналіз поточних досліджень у цій галузі буде корисним для науковців та інженерів.

Активовані перйодати і натрію перкарбонат у передових процесах окиснення органічних забруднювачів водних середовищ. огляд

Розглянуто методи активації перйодатів і натрію перкарбонату для планування стратегічних підходів до підвищення ефективності й інтенсивності окиснювальної деградації органічних забруднювачів водних середовищ. Запропоновано класифікацію методів активації перйодатів на методи активації зовнішніми енергетичними впливами, методи каталітичної активації й інші методи активації (водню пероксидом, гідроксиламіном, у лужних умовах). Методи активації натрію перкарбонату було поділено на методи гомогенної та гетерогенної активації.

Перспективи очищення водних середовищ від полютантів активованими ультразвуком бентонітами

У роботі проаналізовані перспективи застосування природних сорбентів у природоохоронних технологіях. Об’єктом дослідження була глиниста порода з лівого берега верхів’я річки Південний Буг (околиці м. Хмельницький). Збагачення породи монтморилонітом проводили центрифугуванням суспензії глини з отриманням фракції ≤ 5 мкм. Мінеральний склад збагаченої глини встановлювали за даними Х-променевого дифрактометричного та комплексного термічного аналізів. Хімічну активацію збагаченої глини проводили 5 % водним розчином NaCl, фізичну активацію – дією ультразвуку.

Дослідження властивостей, антиоксидантна актив-ність та in silico молекулярний докінг хітозану з відходів черепашок равлика за допомогою ультразвукової методикии

Равлики поширені в Індонезії, особливо в Кедірі, але черепашки равлика не мають комерційної цінності. У цій роботі описано характеристику й in vitro оцінку біоактивності хітозану з відходів черепашок равликів (хітозан-SSW), отриманого за допомогою ультразвукової методики, та проаналізовано потенціал хітозану як інгібітора рецепторів вільних радикалів за допомогою методу молекулярного докінгу in silico.

Синтез наночастинок срібла гальванічним заміщенням на маґнії в розчинах натрію поліакрилату в ультразвуці

Досліджено “зелений” синтез наночастинок срібла (AgNPs) внаслідок гальванічного заміщення (ГЗ) на маґній у розчинах натрію поліакрилату (NaPA) в ультразвуці (22 кГц). Запропоновано механізм спільної дії ГЗ та ультразвуку з утворенням AgNPs. Визначено, що синтезовані розчини AgNPs характеризуються максимумом поглинання за 410 нм, значення якого не залежить від концентрацій прекурсорів (AgNO3 та NaPA) і тривалості процесу. Розміри наночастинок, що мають сферичну форму, не перевищують 30 нм.

ВПЛИВ КАВІТАЦІЙНИХ ЯВИЩ НА ПРОЦЕСИ РУЙНУВАННЯ ОРГАНІЧНИХ ТА БІОЛОГІЧНИХ ЗАБРУДНЕНЬ У ВОДІ

Досліджено закономірності кавітаційного очищення стічних вод харчових та хімічних виробництв від органічних та біологічних забруднень в присутності газів різної природи. Встановлено оптимальний діапазон температур 313 К – 318 К для кавітаційної обробки стічних вод. Показано, що процес кавітаційного руйнування органічних сполук можна описати кінетичним рівнянням першого порядку. Підтверджено ефективність барботування газів в кавітаційну зону з метою інтенсифікації одночасного руйнування мікробіологічних та органічних забруднень у стічних водах промислових виробництв.

Встановлення закономірностей зміни концентрацій мікроорганізмів та водорозчинних сполук у забрудненій воді після оброблення ультразвуком

Досліджено закономірності зміни концентрації мікроорганізмів та водорозчинних органічних сполук у забрудненій воді в умовах кавітаційного оброблення та вплив величини біологічного забруднення води на величину показника хімічного споживання кисню.

ВПЛИВ УЛЬТРАЗВУКУ НА СИНТЕЗ НАНОЧАСТИНОК СРІБЛА ГАЛЬВАНІЧНИМ ЗАМІЩЕННЯМ У РОЗЧИНАХ НАТРІЮ ПОЛІАКРИЛАТУ

Досліджено синтез наночастинок срібла (AgNPs) магнієвим скрапом у розчинах натрію поліакрилату соногальванічним та гальванічним заміщенням. Встановлено, що впродовж цих процесів у розчинах NaPA срібло практично не осідає на магнієвій поверхні. Натрію поліакрилат забезпечує стабілізацію AgNPs з утворенням розчинів жовтого забарвлення з максимумом поглинання ~415 нм. Показано, що синтез AgNPs соногальванічним заміщенням відбувається внаслідок одночасного перебігу гальванічного заміщення магнієм і  відновлення Ag(I) за допомогою радикалів і відновників.