земна кора

Комплексна геолого-геофізична модель літосфери Західного Донбасу

Співставлення комплексу геолого-геофізичних моделей земної кори Західного Донбасу дозволило отримати нові дані про нижню частину земної кори, виділити зону зниженої швидкості в середній частині кори в районі зчленування Донбасу і Воронезького масиву та інші дані про особливості будови літосфери.

Вивчення полів напружень Чаткальської гірської зони західного Тянь-Шаню

Висвітлено результати вивчення напружено-деформованого стану земної кори в Чаткальській гірській зоні західного Тянь-Шаню. У першому наближенні оцінено основні та палеонапруження для окремих ділянок регіону. Для аналізу напружень використано методи математичного моделювання, тектонофізичний метод реконструкції полів напружень і метод відновлення напружень за механізмами землетрусів.

Геотермічна модель земної кори через східні Карпати вздовж сейсмічного профілю Добре-3 (PANCAKE)

В статті представлено двовимірну числову модель термічної структури земної кори і верхньої мантії в Карпатському регіоні, побудовану на основі нових сейсмічних даних вздовж профілю Добре-3 (PANKACE) від Східно-Європейського кратона (СЄК) до Панонського басейну (ПБ). Розподіл теплових потоків і температури в земній корі можна пояснити структурою літосфери і кайнозойскою тектоно-магиптичною активністю.

Зондування земної кори північного заходу Руської платформи фоновими мікросейсмами

Наведено результати просвічування структури земної кори фоновими мікросейсмами за двома профілями в межах Онезького півострова. Дослідження проведені методом мікросейсмічного зондування (ММЗ). Виявлено структурні неоднорідності геологічного середовища, що задовільно узгоджуються з відомими геолого-геофізичними даними.