Кримінологічні аспекти діяльності суб’єктів індивідуальної профілактики корисливих злочинів неповнолітніх

Hutsul R., Yakymova S.
"Criminological aspects of the activities of subjects of individual prevention of square crimes of minors"

Національний університет “Львівська політехніка”, Навчально-науковий інститут права та психології
Навчально-науковий інститут права, психології та інноваційної освіти Національного університету “Львівська політехніка”

Проведено кримінологічний аналіз діяльності суб’єктів індивідуальної профілак- тики корисливих злочинів неповнолітніх. Виокремлено ключові ознаки таких суб’єктів, наведено їх класифікацію. Розглянуто методи діяльності спеціальних суб’єктів індивіду- альної профілактики корисливих злочинів неповнолітніх. Наголошується на важли- вості використання методу переконання. Систематизовано форми діяльності суб’єктів індивідуальної профілактики корисливих злочинів неповнолітніх за особливостями наданих повноважень. Окрему увагу приділено формам індивідуальної профілактики корисливих злочинів неповнолітніх, що застосовуються громадськістю. Акцентується увага на доцільності подальшого розвитку форм, методів індивідуальної профілактики з урахуванням демократичних перетворень у державі, а також кращих зразків вітчиз- няного й зарубіжного досвіду.

1. Bluvshtein Yu.D. Preduprezhdenye prestuplenyi [Crime prevention]. Mynsk, 1980. 202 p. 2. Mynkovskyi H. M. Teoretycheskye osnovы preduprezhdenyia prestupnosty[Theoretical foundations of crime prevention]. M., 1977. 256 p. 3. Perevyshchennia vlady ta sluzhbovykh povnovazhen pratsivnykamy orhaniv vnutrishnikh sprav: analiz prychyn ta rekomendatsii shchodo yikh usunennia[Excess of power and official authority by law enforcement officers: analysis of the causes and recommendations for their elimination]: Posibnyk MVS Ukrainy; V. D. Sushchenko, O. A. Lupalo, I. B. Shkutko, K. O. Zabudskyi, V. M. Spivak, V. O. Ostanin, O. V. Shapovalov. K.: NAVSU, 2005. 123 p.4.Zakaliuk A. P. Kurs suchasnoi ukrainskoi kryminolohii: teoriia i praktyka [Course of modern Ukrainian criminology: theory and practice]: U 3 kn. K.: Vydavnychyi Dim “In Yurie”, 2007. Kn. 1: Teoretychni zasady ta istoriia ukrainskoi kryminolohichnoi nauky. 424 p. 5. Pro orhany i sluzhby u spravakh ditei ta spetsialni ustanovy dlia ditei[On bodies and services for children and special institutions for children] : Zakon Ukrainy vid 24.01.1995 r. Vidomosti Verkhovnoi Rady Ukrainy. 1995. № 6. P. 35.6.Zvit pro zlochynnist na terytorii Ukrainy[Report on crime in Ukraine]: ofitsiinyi sait Heneralnoi prokuratury Ukrainy. URL : https://www.gp.gov.ua/ua/index.html.