Анотація. Дана стаття присвячена визначенню та аналізу основних методів російської інформаційної пропаганди і дослідженню їх реального впливу на створення негативного іміджу України у міжнародному співтоваристві.
Аналіз зарубіжної преси показав, що західний інформаційний простір представляє собою суміш професійних досліджень, фальсифікацій, пропаганди, відкритого маніпулювання та примітивних тверджень. Важливо відзначити, що сьогодні існує достатньо велика кількість закордонних видань, які, підтримуючи путінський режим, все ще розглядають Україну і росію як нероздільний об'єкт і які практично завжди публікують негативні матеріали про Україну та її народ. До таких джерел належать деякі інформаційні ресурси Сербії, Франції, Норвегії, Туреччини тощо.
Більш об’єктивну та правдиву інформацію західні оглядачі мають змогу отримувати від офіційних представників держави, дипломатів, від впливових світових видань, які надають якісну аналітику та експертні висновки. Через сайти організацій, які надають аналітичні та статистичні матеріали. Також відомі блогери, відверто заявляючи про свої політичні вподобання та підтримку, можуть формувати думку частини людей.
Серед основних інформаційних методів, що застосовуються росією в боротьбі проти України, є маніпуляція історією та подіями сьогодення, перекручування історичних фактів та подій сучасності, створення негативної ідентичності України в очах міжнародної громадськості, спекуляція фактами, видуванням рейкових новин тощо.
Загалом, поширення російської пропаганди щодо України має негативний вплив на сприйняття її в світі. А це, в свою чергу, може створювати суттєві перешкоди для збереження та підтримки суверенітету України, а також її міжнародної інтеграції. Для боротьби з цим явищем важливо продовжувати зміцнювати міжнародну співпрацю у сфері інформаційної безпеки та відкрито висвітлювати факти та правдиву інформацію про Україну.
- "The Washington Post". URL: https://www.washingtonpost.com/ (Accessed: 20.09.2024).
- "The Guardian". URL: https://www.theguardian.com/international (Accessed: 20.09.2024).
3. "Newsweek". URL: http://www.newsweek.com/ (Accessed: 20.09.2024).
4. "Le Monde". URL:http://www.lemonde.fr/ (Accesse: 20.09.2024).
5. "Zeit online". URL: http://www.zeit.de/index (Accessed: 20.09.2024).
6. "International Republican Institute". URL: http://www.iri.org/ (Accessed: 20.09.2024).
7. «Радіо Свобода». Єврейська карта в російських спецопераціях проти України. URL: https://www.radiosvoboda.org/a/1774059.html (Дата звернення: 22.09.2024).
8. Як емоції, медіа та маніпуляції визначають наше сприйняття історії та як їм протистояти. URL: https://nv.ua/ukr/opinion/istoriya-ukrajini-doslidnik-rozpoviv-yak-protistoyati-manipulyaciyam-istorichnimi-faktami-50408184.html (Дата звернення: 22.09.2024).
9. "Svenska Dagbladet". Staffan Heimerson. Vänsterns nidbild av Ukraina stämmer inte. URL: https://www.svd.se/heimerson-vansterns-nidbild-av-ukraina-stammerinte/i/senaste/om/ledare (Accessed: 22.09.2024).
10. "Berlingske" Marie Krarup.Politiske fanger i Ukraine. URL: http://puls.b.dk/politiske-fanger-iukraine/ (Accessed: 22.09.2024).
11. "Open Democracy". Kateryna Iakovlenko. Disconnected society: how the war in the Donbas has affected Ukraine. URL: https://www.opendemocracy.net/od-russia/kateryna-iakovlenko/disconnected-society-how-war-in-donbas-has-affected-ukraine (Accessed: 22.09.2024).
12. Дев’ять основних тем російської пропаганди. URL: https://www.pravda.com.ua/columns/2023/05/5/7400790/ (Дата звернення: 24.09.2024).
13. "Agora Vox". Courtois Laurent. Débat "Deux regards sur l’Ukraine" : la vérité assassinée pendant deux heures par Florian Lemarchand de Radio-Kiev-fréquence Bandéra. URL: http://www.agoravox.fr/actualites/medias/article/debat-deux-regards-sur-...(Accessed: 24.09.2024).
14. "The Washington Post" Jack Losh. TV in breakaway Ukraine has a distinct Soviet tint to it. URL: https://www.washingtonpost.com/world/europe/tv-in-breakaway-ukraine-has-... (Accessed: 24.09.2024).